Mardin Roj

Kayyım atamalarını protesto eden 23 kişi beraat etti

Kayyım atamalarını protesto eden 23 kişi beraat etti
  • 11 Ekim 2020

Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyım atamalarını protesto ettikleri için hakkında dava açılan 23 kadın beraat etti.

Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyım atamalarına karşı İstanbul Beşiktaş’ta yapmak istedikleri açıklamaya polis müdahalesi sonucu gözaltına alınan Özgür Gelecek Gazetesi muhabiri Taylan Öztaş ve 22 kadın hakkında açılan davanın karar duruşması görüldü. Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi 17’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, 23 kişi “2911 Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet” gerekçesiyle yargılandı.

Duruşmada tutuksuz yargılanan kadınlar ve avukatları hazır bulundu. İlk olarak söz alan kadınlar, suçlamaları reddederek, beraat talebinde bulundu. Ardından söz alan avukatlar, müvekkillerinin demokratik haklarını kullandıklarını, isnat edilen suçun vasıflarının oluşmadığını belirterek, beraat talebinde bulundular.

Ardından esasa ilişkin mütalaasını sunan savcı, sanıkların üzerine atılı suçun vasıflarının oluşmadığı gerekçesiyle her birinin ayrı ayrı beraat edilmesini istedi.

Savunmaların ardından mahkeme, tüm sanıkların ayrı ayrı beraatına karar verdi. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ