Mardin Roj

Kayıtdışı gözaltında TEM Şube kameraları kapanmış!

Kayıtdışı gözaltında TEM Şube kameraları kapanmış!
  • 12 Aralık 2020

Mardin’de son 3 yılda yaklaşık 30 kez kayıt dışı gözaltına alınan F.A. ve annesinin gözaltında darp edilmesine ilişkin açılan soruşturmada, TEM Şube Müdürlüğü kameralarının olay günü ve öncesi kapatıldığı ortaya çıktı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 3 yıl önce tutuklanan İsa A.’nın oğlu 16 yaşındaki F.A., hakkında herhangi bir gözaltı kararı olmamasına rağmen TEM Şube Amiri Yaşar Ç. tarafından yaklaşık 30 kez gözaltına alındı. Her defasında ajanlık dayatmasına maruz kalan F.A., 16 Kasım’da bir kez daha bu kez işyerinden gözaltına alındı. Nusaybin Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’nin bodrum katına götürülen F.A., tanımadığı kişiler hakkında ifade vermeye zorlandı. Oğlu hakkında bilgi almak için emniyete giden anne Felek A.’nın, polis şiddetine maruz kaldı. Felek A.’nın, Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı.

KAMERALARI KAPATILMIŞ!

Soruşturma kapsamında ailenin işyerinde olay gününe ait güvenlik kamerası kayıtları alınarak, incelenmek üzere Jandarma Kriminal Bürosu’na gönderildi. Yapılan incelemelerin ardından Kriminal Büro ekipleri, ailenin işyerine giderek, bir kez daha kamera kayıtlarını inceledi. Soruşturmayla ilgili aileye bilgi veren ekipler, soruşturma kapsamında Nusaybin Tem Şubesi’nde de incelemelerde bulunduklarını ancak kameraların kapatılmasından dolayı olay günü ve öncesine ait görüntü elde edilemediğini söyledi.

TEHDİT MESAJLARI

Soruşturmanın açılmasının ardından yaşadıklarını anlatan anne Felek A., görgü tanıklarının da dinlenmesine rağmen şikayetçi olduğu polis amiri Yaşar Ç.’nin halen görevde olduğunu söyledi. Yaşar Ç.’nin soruşturmaya müdahale etmesinden dolayı endişeli olduğunu dile getiren Felek A. söz konusu polis amirinin geçtiğimiz günlerde yapılan bir GBT kontrolü sırasında tanık olarak dinlenen bir kişinin oğluna “Babana selam söyle” şeklinde tehdit mesajı gönderdiğini belirtti.

Soruşturmanın bir an önce tamamlanmasını isteyen Felek A., sorumluların cezalandırılmasını istedi. (Mezopotamya Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ