Mardin Roj

Kaybettiği bal süzme makinasını bulmak için Kobanê davasına katıldı

Kaybettiği bal süzme makinasını bulmak için Kobanê davasına katıldı
  • 14 Ocak 2022 15:02

Kobanê Davası kapsamında mağdur sıfatıyla ifadesi alınan Mustafa Böyük, bal süzme makinesi için ödediği 846,45 TL’lik zararının giderilmesi talebiyle davaya katılmak istedi.

DAİŞ’in Kobanê’ye yönelik saldırıları karşısında 6-8 Ekim 2014’te gerçekleştirilen eylemler gerekçe gösterilerek, aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanları ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin de bulunduğu 22’si tutuklu 108 kişi hakkında açılan Kobanê Davası’nın bir sonraki duruşması 31 Ocak’ta başlayacak.
Dava için özel görevlendirilen Ankara 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Türkiye’nin dört bir yanından müşteki-mağdur sıfatıyla ifadeler almaya devam ediyor. Mahkemenin talimatıyla bulundukları illerde müşteki-mağdur sıfatıyla ifadeleri alınanlar arasında ortaya çıkan bir ifade dosyanın nasıl hazırlandığını bir kez daha gösterdi.
BAL SÜZME MAKİNASI
Dava kapsamında Antalya’nın Korkuteli Asliye Ceza Mahkemesi’nde Kobanê Davası kapsamında mağdur sıfatıyla ifadesi alınan Mustafa Böyük, bal süzme makinası için ödediği paranın karşılanması için davaya katılma talebinde bulundu.
ZARARINI FAİZİYLE İSTEDİ!
“E Tarım” isimli internet sitesine girerek 846,45 TL değerinde bal süzme makinası siparişi verdiğini belirten Böyük, “E Tarım Sitesinin telefonunu aradım. Hasan Kaynak isimli şahıs telefonu açtı. Ürünün ellerinde olup olmadığını sordum. Ellerinde bulunduğunu, parasını havale yaparsam 02/05/2018 tarihinde ürünü göndereceklerini söyledi. Ben de bunun üzerine parayı Türkiye Ekonomi Bankası’na ait Hasan Kaynak-E Tarım isimli alıcıya 846,45 TL’yi gönderdim. Buna ilişkin dekontlar dosyamda mevcuttur. Bu tarihe kadar sipariş ettiğim mal bana teslim edilmedi. Numaralı telefonu sürekli arıyorum, ancak telefonu açan olmadı. Hasan Kaynak beni oyalayarak malımı göndermedi, paramı da bugüne kadar iade etmedi. Sanıktan şikayetçiyim, davaya katılma talebim vardır. Benim zararım 846,45 TL’dir, zararım bugüne kadar giderilmedi. Zararımın yasal faizi ile birlikte giderilmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.
Böyük’ün şikayetçi olduğu Hasan Kaynak ise Kobanê Davası iddianamesinde yer almıyor.
ÖNDER’İN SÖZLERİ 
Böyük’ten alınan ifadenin Kobanê Davası’na gönderilmesi, İmralı Heyeti Üyesi Sırrı Süreyya Önder’in Et ve Süt Kurumu’nun mağdur sıfatıyla yer almasına karşı verdiği tepkiyi hatırlattı. Önder, “Et ve Süt Kurumunun temsilcisi oradaysa sorayım, kardeşim ben size ne yaptım? Etinizi mi yedim, sütünüzü mü döktüm?” demişti. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ