Katledilen Kürt kadınları anıldı

Katledilen Kürt kadınları anıldı
  • 5 Ocak 2023 19:17

HDP Mêrdîn İl Örgütü binasında gerçekleştirilen anmaya çok sayıda kişi katıldı. Anmada ilk olarak konuşmalar yapıldı. Ardından katledilenler anısına mumlar yakılarak, sinevizyon gösterimi yapıldı.  

Şirnex’in Silopiya ilçesinde sokağa çıkma yasaklarında 4 Ocak 2016 tarihinde başka bir mahalleye geçmek isterken zırhlı araçtan açılan ateş sonucu katledilen Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Parti Meclisi (PM) üyesi Sêvê Demir, Özgür Kadın Kongresi (KJA) üyesi Fatma Uyar ve Silopiya Halk Meclisi Eşbaşkanı Pakize Nayır, Fransa’nın başkenti Paris’te 9 Ocak 2013’te katledilen Sakine Cansız, Kürdistan Ulusal Kongresi Paris Temsilcisi Fidan Doğan ve Kürt Gençlik Hareketi üyesi Leyla Şaylemez ve geçtiğimiz günlerde Ahmet Kaya Kültür Merkezine yapılan saldırıda katledilen KCK Komite Üyesi Emine Kara (Evin Goyi) anıldı.

HDP Mêrdîn İl Örgütü binasında gerçekleştirilen anmaya çok sayıda kişi katıldı. Anmada ilk olarak konuşmalar yapıldı. Ardından katledilenler anısına mumlar yakılarak, sinevizyon gösterimi yapıldı. Anmada katledilen Kürt kadınların mücadelesine sahip çıkma ve direnişi yükseltme sözü verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ