Mardin Roj

Karantinaya alınacak asker, karantina merkezine toplu taşıma ile gönderildi

Karantinaya alınacak asker, karantina merkezine toplu taşıma ile gönderildi
  • 02 Temmuz 2021
Nusaybin Komando Taburu’nda görevli ismi öğrenilemeyen bir uzman onbaşı, Artuklu ilçesi İstasyon Mahallesi’ndeki askeri karantina yurduna toplu taşıma aracıyla gönderildi. 
Nusaybin ilçesinde bulunan Komando Taburu’na Uzman Onbaşı olarak görevli bir şahıs, askerlerin koronavirüs nedeniyle karantinaya alındığı yurda ilçe ve şehir içi toplu taşıma aracı kullanarak, gitti. Teslim olmak için geldiği Nusaybin’de karantinaya girmesi gerektiği için birliğe alınmayan Uzman Onbaşı, üstleri tarafından 15 gün sürecek karantina süreci nedeniyle Artuklu ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi’nde bulunan İMKB Anadolu Lisesi’nin erkek yurduna gönderildi. Asker, bunun için tahsis edilmiş bir araç yerine herkesin kullandığı toplu taşıma aracıyla gönderildi.
ADRES SORUNCA ORTAYA ÇIKTI
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeli arasında koronavirüs (Kovid-19) şüphesi olanların karantina yeri olarak kullanılan yurda gönderilen asker, dün akşam saatlerinde Nusaybin’den Artuklu’ya giden araca bindi. Nusaybin’den araca binen askerin şoföre Artuklu ilçesine vardıktan sonra adres sorması ile birlikte karantina altına alınacak askeri personel olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine yolcular askere tepki gösterdi. Şoför ve yolcular, sevkin askeri araçla yapılması gerektiğini belirtti.
BAŞKA ARACA BİNDİ
Yaşananlar nedeniyle tedirginlik yaşayan kimi yolcular araçtan inerken, asker de araçtan inerek, askerlerin karantina altına alındığı yurda gitmek üzere Kızıltepe yönüne giden bir başka toplu taşıma aracına bindi. (MA)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ