Mardin Roj

Kadınların gözaltına alınması protesto edildi: Kadınlardan korkun

Kadınların gözaltına alınması protesto edildi: Kadınlardan korkun
  • 01 Haziran 2022

Batman’da aralarında aralarında TJA aktivistlerinin de olduğu 15 kadının gözaltına alınması Mardin’de kadınlar tarafından protesto edildi.

Batman’da dün yapılan operasyonda aralarında Özgür Kadın Hareketi (TJA/Tevgera Jinên Azad) aktivisti kadınların da olduğu 15 kadının gözaltına alınması Mardin’de protesto edildi. Mardin’de TJA aktivistleri HDP binası önünde açıklama yaptı. “Kadın İradesi ve Mücadelesi İle Faşizmi Yıkacağız” pankartı açılan açıklamada metni TJA Mardin Sözcüsü Eylem Amak okudu.

Batman’daki operasyonda aralarında yerine kayyım atanan seçilmişlerin de olduğuna dikkat çeken Amak, “Kadınlar haklarını savunduğu, özgürlük mücadelesi verdiği için operasyonların hedefi haline getiriliyorlar. Siyasi iktidar, kendi maşası haline getirdiği yargı eliyle kadınları demokratik siyasetten tasfiye etmeyi, kadın kazanımlarını yok etmeyi, kadınları eve hapsetmeyi amaçlamaktadır” dedi. İktidarın en büyük korkusunun kadınlar olduğunu belirten Amak, “Biz kadınlar tüm bu tutuklamalara, rehin almalara, kadın düşmanlığına ve yapılan bu saldırılara karşı en güzel cevabı örgütlü mücadeleyi büyütmekle veriyoruz. Bu sindirme politikaları dün işe yaramadı bugün asla işe yaramayacaktır” dedi.

Kadınların mücadeleden vazgeçmeyeceklerini vurgulayan Amak, “Bugün de hukuk tanımayan bu sisteme karşı, kadınları itaat etmeye zorlayan bu iktidar aklına karşı direnmeye, mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz. Kadın özgürlükçü bir dünya inşa etmek için çalışmaya, emek vermeye devam edeceğiz. Kadınlardan korkun. Çünkü biz kadınlar bu erkek egemen faşist düzeni değiştirecek olanlarız. Ve siz kaybedeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Açıklama “Jin Jiyan Azadî” ve “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları eşliğinde sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ