Mardin Roj

Kadınlardan alkışlı protesto

Kadınlardan alkışlı protesto
  • 31 Mayıs 2020 09:02 | Son Güncellenme: 31 Mayıs 2020 04:04

Mardinli kadınlar, Rosa Kadın Derneği operasyonunu alkışlarla protesto etti.

Rosa Kadın Derneği’ne dönük operasyonda 9’u kadın 12 kişinin tutuklanması Mardin’de Şahmaran Kadın Platformu, KESK Kadın Meclisi, TJA, HDP Kadın Meclisi ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği Mardin şubeleri tarafından protesto edildi.

KESK Mardin binası önünde yapılan açıklamaya çok sayıda kadın katıldı. Kadınların fotoğraflarının taşındığı açıklamada metni okuyan HDP Kadın Meclisi üyesi Aysel Erol, tutuklanan kadınlardan Bağlar Belediyesi Meclis üyesi Gönül Aslan’ın 3 yaşındaki böbrek hastası oğlu Dilgeş ile birlikte cezaevine konulduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin Kürtler başta olmak üzere, sivil toplum çalışanları, insan hakları aktivistleri, siyasetçiler, gazeteciler ve tüm muhalifler için bir cezaevine dönüştüğünü söyleyen Erol, “Kadın mücadelesi yargılanamaz. Baskılarınız bizi yıldırmaz. Bizler aşağıda imzası olanlar; iktidar ve yargı ikilisinin sivil toplum faaliyetlerini ve siyaseti hedef alan bu operasyonunu kınıyor ve tutuklanan arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz” dedi.

Açıklama alkış ve sloganlarla sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ