Kadınlar şiddete karşı balon uçurdu

Kadınlar şiddete karşı balon uçurdu
  • 13 Kasım 2020 17:15 | Son Güncellenme: 13 Kasım 2020 17:45

TJA ve HDP ve Kadın Meclisi üyesi kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısı ile önce cezaevlerine kart gönderip, ardından erkek şiddeti sonucu katledilen kadınlar için balon uçurdu.

Tevgera Jinên Azad (TJA) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Kadın Meclisi üyesi kadınlar 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısı ile tutuklu kadınlara kart göndererek, katledilen kadınların anısına balon uçurdu. İlk olarak hazırlanan kartlar, Artuklu ilçesi Merkez PTT’den tüm cezaevlerine kartlar gönderildi. Ardından Trafo Mahallesine geçen kadınlar burada katledilen kadınların fotoğraflarını mor ve beyaz balonlara bağlayarak, balonları Mardin Ovası’na doğru havaya bıraktılar.

BİR KADININ DAHA EKSİLMEMESİ İÇİN

Etkinliklerde konuşan TJA aktivisti Eylem Amak, tutuklu tüm kadınların ve yoldaşlarının özgürlüğüne kavuşması için mücadele etmeyi sürdüreceklerini belirtti. Bizler bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Uluslararası Mücadele Günü kapsamında etkinlik düzenlediklerini belirten Amak, katledilen kadınların anısına balon uçurduklarını söyledi. Bir kadının daha aralarından eksilmemesi için mücadele edeceklerini belirten Amak, “Biz kadınlar mücadelemizi büyüterek devam ettireceğiz. Hiçbir güç bizi durduramaz” diye vurguladı.

Etkinlik balonların havaya bırakılmasının ardından atılan “Jin jiyan azadi” sloganı ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ