Mardin Roj

Kadınlar ırkçı saldırıdan iktidarı sorumlu tuttu

Kadınlar ırkçı saldırıdan iktidarı sorumlu tuttu
  • 5 Eylül 2020 22:18

HDP Mardin Kadın Meclisi ve Şahmeran Kadın Platformu üyeleri, Sakarya’da Kürt işçilerine dönük ırkçı saldırıdan iktidarı sorumlu tuttu.

Şahmeran Kadın Platformu ve HDP Mardin Kadın Meclisi, Sakarya’da Kürt işçilere yönelik ırkçı saldırıya ilişkin Kızıltepe’deki HDP binasında açıklama yaptı. HDP Mardin İl Örgütü yöneticilerinden Münevver Ülker, saldırının sorumlusu olarak siyasi iktidarı gösterdi.

‘İNSANLIĞA YAPILMIŞ SALDIRI’

Saldırıyı kınayan Ülker, “Bu saldırı sadece Mardin emekçilerine değil, tüm emekçilere ve insanlığa yapılmış bir saldırıdır. Sistemin ırkçı, militarist Kürt düşmanı politikaları ırkçılığı ve faşizmi körüklemiş, Kürtlere karşı ciddi saldırılar gerçekleşmektedir. Kucağında bebeği olan anneye atılan yumruk ülkenin geldiği yerin somut resmidir. İnsanlığa karşı işlenen suçların en büyüğü ırkçılıktır. Saldırının asıl sorumlusu AKP ve MHP iktidarının kendisidir” dedi.

Suçluların derhal cezalandırılmasını isteyen Ülker, “Adaletin sağlanması gerektiğini bir kez daha belirtiyoruz. Kadınlar olarak şiddetsiz bir yaşam demeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ