İstismar davasında beraat ettirilen MHP’li başkan bayrakla karşılandı

İstismar davasında beraat ettirilen MHP’li başkan bayrakla karşılandı
  • 5 Kasım 2022 16:42
“Cinsel istismar” suçundan tutuklanıp beraat ettirilen MHP Diyarbakır eski İl Başkanı Cihan Kayaalp, cezaevi çıkışında Türk bayrağıyla karşılandı.
Çocuğa karşı cinsel istismarda bulunan ve tutuklanan Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, dün Diyarbakır 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından beraat ettirildi. “Suçlamalara dair yeterli delil elde edilemediği” ileri sürülerek verilen beraat kararıyla birlikte mahkeme, tutuklu olan Kayaalp’i tahliye etti. Kayaalp, cezaevi çıkışında MHP’liler tarafından Türk bayrağı ve “Dik dur eğilme, kardeşlerin seninle” gibi sloganlarla karşılandı.
Diyarbakır Kampüs Ceza İnfaz Kurumları önünde dün davul zurna ile karşılanan Kayaalp, “Bölücülerin, FETÖ’cülerin imanını gevrettik. Bununda bedelini bize ağır bir şekilde ödettiler. Adalet yerini buldu. Daha sorulacak bir hesap var. Bu komplonun arkasındaki isimleri tek tek biliyoruz. Bu komplo kurulurken nasıl planlandığı, niçin şahsım itibarsızlaştırılmak istendiği, kimler kurtarılmaya çalışıldığı hepsini biliyoruz. Milliyetçi camiayı Diyarbakır’da bitirmek için bu komployu kurdular. Ama birkaç gün sonra isimler açıklayacağım. Kimler komplonun neresindeydi hepsini geniş bir şekilde açıklayacağız” iddialarında bulundu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ