İstiklal saldırısını yapan kadının MHP’li başkan ile görüşmesi çıktı

İstiklal saldırısını yapan kadının MHP’li başkan ile görüşmesi çıktı
  • 15 Kasım 2022 21:45

İstanbul’da İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda toplam 50 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında ifadeye çağrılanlar arasında MHP Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın da olduğu iddia edildi.

 

T24’te yer alan haberde, polisin, İlhan’ın üzerine kayıtlı telefon hattından Ahlam Albashır ile görüşme trafiği tespit ettiği ve bu nedenle ifadeye çağırdığı belirtildi. Polis soruşturmasının HTS kayıtlarına göre, İlhan’ın üzerine kayıtlı bir telefon hattı ile Ahlam Albashır’ın kullandığı hat arasında iki kez arama yapıldığı iddia edildi.

 

İFADESİNDE ‘GÖRÜŞMEDİM’ DEDİ

 

T24’ün haberinde İlhan’ın ifadeye çağrıldığını doğruladığı belirtilerek, zanlı ile görüşme yapıp yapmadığına ilişkin sorusuya ise “Üzerimize bir oyun oynamaya çalışmışlar, terör örgütü tarafından” yanıtını verdiği anlatıldı. İlhan’ın “Nasıl bir oyun oynandı?” sorusu üzerine de “Şu anda uygun değilim, konuşmak istemiyorum” demekle yetindiği aktarıldı.

 

TELE 1’E ‘İFADEYE ÇAĞRILMADIM’ DEDİ

 

İddia üzerine İlhan’ı arayan TELE 1 ise, İlhan’ın iddiayı reddettiğini aktardı. Habere göre İlhan, “İfade vermeye gitmedim. Yalan haber. Konuştuğum da yalan. Benimle kimse konuşmadı yalan haber yaptılar. Avukatla görüşüyorum şimdi mahkemeye vereceğim” dedi.

 

‘EHLİYETİMİN FOTOKOPİSİNİ ÇOĞALTIP HAT ALMIŞLAR’

 

İlhan son olarak yaptığı açıklamada “Benim ehliyetimin fotokopisini almışlar, bir bayiye gidip hat çıkartmışlar. O hattı hiç kullanmadım. Beni jandarmadan aradılar, gidip anlattım, şüpheli değilim. Beni ve partimi lekelemek için terör örgütünün yaptıkları bunlar” dedi.

 

İlk açıklamasından farklı olarak, emniyete çağrılmadığını, olaydan jandarmanın aramasıyla bilgi sahibi olduğunu ve gidip davacı olacağı yönünde bilgi verdiğini söyleyen İlhan, şunları söyledi:

 

“Biz bir basın açıklamasıyla olayı anlattık. Birazdan o bilgiler de paylaşılır. Gelişmeler o şekilde olmadı. Ben o telefon hattını hiç kullanmadım. Bu hat sahte, benim adıma, 2019’da, 24.4.2019’da, ehliyetimin fotokopisini almışlar, bir bayiye gidip bu hattı almışlar. Beni emniyete çağırmadılar zaten. Sadece jandarmaya gittim ve davacıyım dedim.”

 

İlhan, jandarmaya neden gittiği ve olaydan nasıl bilgi sahibi olduğu sorulması üzerine, “Beni aradılar jandarmadan, o şekilde bilgim oldu, gidip bilgi verdim, bunları anlattım” dedi.

 

İlhan, HDP eski Ağrı Milletvekili Mehmet Emin İlhan’la karıştırıldığının anımsatılması üzerine de “Evet, o eski milletvekiliymiş. Bu isimde” yorumunu yaptı.

 

‘TERÖR ÖRGÜTÜ BANA VE PARTİME ÇAMUR ATIYOR’

 

İlhan, yaptığı basın açıklamasında da şunları ifade etti:

 

“MHP İlçe Başkanı’yım. Sabah saat 9:30 sıralarında karakola gittim. Bana ‘bu numarayı tanıyor musun’ dediler. ‘Yok’ dedim ve başka da bir şey sormadılar. O numarayı Cizre’de benim kimlik fotokopimle sahte bir şekilde bir yerden çıkartmışlar. Davacıyım ve şikayetçiyim onlardan. Bu hattı 2019 yılında benim kimlik fotokopimi artık nerden bulmuşlarsa, Cizre’de sahte bir imza ile bir bayiden adıma bir hat çıkartmışlar. Bu hat ile ilgili herhangi bir bilgim yoktur. Benim bu hatla ilgili bir görüşmemde olmamıştır. Hepsi asılsızdır. Beni ve partimi hedef alan terör örgütü bize bu şekilde çamur atıyorlar. Avukatlarım ile görüştüm. Davalarımızı açtık zaten”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ