İş talebiyle açlık grevine giren Demir: İntiharın eşiğine geldik

İş talebiyle açlık grevine giren Demir: İntiharın eşiğine geldik
  • 16 Temmuz 2020 11:21 | Son Güncellenme: 16 Temmuz 2020 11:22

Artuklu’da iş talebiyle 7 gündür açlık grevinde olan Mehmet Demir, eylemini evinden Karayolları Parkı’na taşıdı.

Mardin’in Artuklu ilçesinde yaşayan evli 2 çocuk babası 35 yaşındaki Mehmet Demir, iş talebiyle 7 gündür açlık grevinde. Adli bir vakadan 6 yıl 9 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan Demir, evinde başladığı açlık grevi eylemini bugün Karayolları Parkı’na (15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı) taşıdı. Kamu kurumlarıyla 50 ve daha üstü personel çalıştıran yerlerin yasada var olan eski hükümlü çalıştırma zorunluluğunu yerine getirmelerini talep eden Demir, açlık grevi eylemini Karayolları Parkı’na taşımadan önce Mardin Barosu’na da dilekçe vererek, eylemini bildirdi.

TALEBİ YENİ KAYDA ALINDI

Parkta bir bankta oturarak eylemini sürdüren Demir’in parka gelmesiyle birlikte Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bölgede güvenlik önlemi aldı. Bir yılı aşkın bir süredir tüm yetkili kurumlara dilekçe vermesine ve 7 gündür açlık grevinde olmasına rağmen herhangi bir yetkili kurumun görüşmediği Demir’in eylemini parka taşımasıyla birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden bir personel Demir’in taleplerini kayda almak için parka gönderildi.

5 AYDIR KİRA ÖDEYEMİYOR

Demir, eylemini parkta sürdüreceğini belirterek, “Açlık grevinde bir netice almazsam ölüm orucuna kadar devam edeceğim. Ailem de destek amacıyla önümüzdeki günlerde açlık grevine girecek. Sesimize ses verilmesini istiyoruz” dedi. Tek talebinin iş olduğunu dile getiren Demir, Mardin’deki yöneticilerin sorumsuzluk yaptığını vurgulayarak, “5 aydır kiramı ödeyemiyorum. Elektrik ve su faturalarımı ödeyemiyorum. İntiharın eşiğine geldik” ifadelerini kullandı. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ