İnsanlar enkaz altındayken Sırıtan Vali istifa etti

İnsanlar enkaz altındayken Sırıtan Vali istifa etti
  • 10 Mart 2023 16:46

Depremzedelerin tepkisine “sırıtarak” yanıt veren Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar istifa etti.

 

Depremin en ağır faturasını ödeyen ve on binlerce insanın yaşamını yitirdiği Semsûr’da, yurttaşların tepki gösterdiği sırada “sırıtan” Vali Mahmut Çuhadar, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etti.

 

 

 

Vali Çuhadar, istifasını şu sözlerle duyurdu:  “Yaklaşık 3 yıldır yürütmekte olduğum Adıyaman Valiliği görevimden yaşadığım sağlık sorunları sebebiyle affımı talep etmiş bulunmaktayım. 06.02.2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını devlet ve millet dayanışmasıyla sarılacağına dair inancım tamdır. Adıyaman ve Adıyamanlı hemşerilerimin yüreğimizde hep özel bir yeri olacaktır. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”

 

 

 

NE OLMUŞTU?

 

 

 

Merkez üssü Mereş olan 6 Şubat tarihli depremler, Semsûr’da da büyük yıkıma yol açmıştı. Yakınları enkaz altında kalan yurttaşlar, Adıyaman Valiliği’ne giderek çalışmaların ve yardımların yetersiz olduğunu belirterek tepki göstermiş, Adıyaman Valisi Çuhadar ise “Adıyaman sahipsiz”, “Yardımlar nerede?” diye slogan atan depremzedelere “sırıtarak” karşılık vermişti. Çuhadar’ın gülmesine öfkelenen bazı yurttaşlar, “Neye gülüyorsun sen” sözleriyle tepki göstermişti.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ