Mardin Roj

İHD Mardin’de yeni yönetimini belirledi

İHD Mardin’de yeni yönetimini belirledi
  • 03 Temmuz 2021

İnsan Hakları Derneği (İHD) Mardin Şubesi yeni yönetimini belirledi. 

 

Türkiye’nin insan hakları anlamında önde gelen kurumu olan İnsan Hakları Derneği (İHD) Mardin şubesi 13. Olağan Kurulunu gerçekleştirdi. İHD Mardin şube binasında gerçekleştirilen kurula dernek üyeleri ve misafirleri katıldı. Divan üyelerinin seçimi ile başlayan kongrede demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenler anısına saydı duruşu gerçekleştirildi.

 

 

Divan başkanı Avukat Veysel Verek tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından mevcut şube Başkanı Fevzi Adsız açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Adsız, konuşmasında İHD’nin önemine değinerek, yıllardan bu yana verilen insan hakları mücadelesinin Türkiye’nin demokratikleşmesinde önemli rol oynadığını söyledi. Adsız, kurula katılanlara başarı dileklerinde bulunarak, konuşmasını sonlandırdı.

 

 

Ardından faaliyet raporu ve mali rapor ile tahmini bütçe raporları okunarak, oylamaya sunuldu. Raporlar oy birliği ile kabul edildi.

 

‘İHD’YE BORÇLUYUZ’

 

Katılımcıların öneri ve temennileri alınan kurulda, derneğin eski yöneticilerinden ve üyelerinden Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Başkanı Cemil Aydoğan, söz alarak önerilerde bulundu. Aydoğan, İHD’nin kendileri için önemine değinerek, bölgede insan hakları mücadelesi anlamında kendilerine katkıları olduğunu söyledi. Aydoğan, İHD’nin etkin olmasının önemli olduğunu belirtti ve “Biz bugünkü deneyimimizi İHD’ye borçluyuz” dedi.

 

 

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

 

Ardından tek liste ile gidilen seçimde İHD Mardin Şubesi Yönetim Kurulu oy birliği ile seçildi. Yapılan seçimde İHD Mardin Şube Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Gülistan Duran, Fevzi Adsız, Veysi Parıltı, Veysel Vesek, Azîz Türk, Halime Tunç, Ahmet Arıkan ve Hicran Erdinç.

 

Aynı zamanda Yönetim Kurulu yedek üyeleri, denetleme kurulu asil ve yedek üyeler ile üst kurul yöneticileri de belirlendi. Şube Başkan ve başkan yardımcısı ile diğer görevlendirmeler yönetim kurulu tarafından ılerleyen süreçte belirlenecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ