İdil’de 2 kişinin infaz edilmesini YPS üstlendi

İdil’de 2 kişinin infaz edilmesini YPS üstlendi
  • 13 Mayıs 2022 11:48 | Son Güncellenme: 13 Mayıs 2022 11:49

Sivil Savunma Birlikleri (YPS), Şırnak’ın İdil ilçesinde 2 kişinin 3 Mayıs’ta öldürülmesi olayını üstlenerek, söz konusu kişilerin “ajanlık yaptıkları” gerekçesi öldürüldüğünü duyurdu.

 

3 Mayıs günü Şırnak’ın İdil ilçesi Yeni Mahalle’de yaşayan Hüseyin Öner (44) ve kuzeni Ömer Kaya (41), Karalar beldesi ile Oyalı köyü (Delavê Qesrê) arasındaki Bagok Dağı yakınlarında mağaralar bölgesinde silahla vurulmuş halde bulunmuştu. Sivil Savunma Birlikleri (YPS), Öner ve Kaya’nın öldürülmesini üstlendi. ANF’de yer alan habere göre; olay “YPS Şehit Brusk Misilleme Timi” isimli bir grup tarafından gerçekleştirildi.

 

Açıklamada şöyle denildi:

 

“3 Mayıs akşam saat 21 sularında Hezex’te Karalar köyü yolu üzerinde Hüseyin Öner ve Ömer Kaya adlı ajanlar Şehit Brusk Misilleme Timi üyelerimiz tarafından profesyonel bir tarzda gerçekleştirilen eylem sonucunda cezalandırıldı.

Bu iki şahıs Mardin Eyalet Komutanı Hewreman Avyer’in (Hasan Mahmudi) öncülüğündeki şehit düşen gerilla grubunun ve Hira’nın (Deniz Orak) öncülüğünde şehit düşen YJA Star gerillalarının failleridir.

Zap bölgesine yönelik gerçekleştirilen işgal saldırısına karşı daha fazla öz savunma ile ve kentlerde gerillalaşarak gerillaya cevap olabiliriz. Bu süreçte tüm halkımıza düşen Devrimci Halk Savaşı stratejisi çerçevesinde eylemlerdir. Gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm halkımız, Savaşan Halk Gerçeği temelinde bulunduğu yerde örgütlenerek gerillaya sahip çıkabilmelidir.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ