HSM: Seçim öncesi savaş başlatılmak isteniyor

HSM: Seçim öncesi savaş başlatılmak isteniyor
  • 23 Mart 2023 19:52
HSM, deprem nedeniyle ilan ettikleri eylemsizlik kararına rağmen saldırıların sürdüğüne işaret ederek, “Seçimden önce bir savaş başlatılmak isteniyor” uyarısında bulundu. 
Halk Savunma Merkezi (HSM) Karargah Komutanlığı, yayımladığı bir mesajla eylemsizlik kararına rağmen saldırıların sürdüğünü açıkladı. Fırat Haber Ajansı’da (ANF) yer alan mesajda, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi bu saldırıların yoğunlaşabileceği uyarısına yer verildi. AKP-MHP’nin seçimler öncesi gerilimi tırmandırmak istediğine dikkat çekilen mesajda, “Önümüzdeki 2 ay içinde birçok karanlık olaylar, türlü oyunlar ve hileler geliştirmesi uzak bir ihtimal değil. Çünkü AKP-MHP rejimi gerilimi tırmandırarak ve suni bir kriz yaratarak seçime gitmek istiyor. Bunun için de bir takım hazırlıklar yapmış durumdalar” denildi.
6’lı masanın dağıtılması amacıyla İYİ Parti üzerinden bir “operasyon” gerçekleştirildiğini ancak bunun boşa çıktığının vurgulandığı mesajda, “ikinci operasyonun” devreye konulmak istendiği kaydedildi. Mesajda, “İkinci operasyon da Kurdistan’ın özgürlük mücadelesine ve siyasi alana yapılacaktır. Önder Apo’ya daha fazla baskı yapacaklar. Daha büyük askeri saldırılar yapacaklardır. Hatta Rojava’ya veya Medya Savunma Alanları’na yeni saldırıların başlatılması bile mümkün. Yani bu önemli ve tarihi süreçte hiçbir arkadaşımız eylemsizlik kararımıza yanlış bir yaklaşımda bulunmamalı” ifadelerine yer verildi. Mesajda, ayrıca “Seçimden önce bir savaş başlatılmak isteniyor”  uyarısı yapıldı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ