Mardin Roj

HPG’nin kayıp 7 gerilla ile ilgili işaret ettiği KDP’den açıklama

HPG’nin kayıp 7 gerilla ile ilgili işaret ettiği KDP’den açıklama
  • 05 Eylül 2021

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Sözcüsü Mahmud Muhammed, HPG’nin “Xelifan’da 7 kişilik bir grubumuz KDP tarafından tasfiye edildi”  açıklamasına yazılı bir açıklama ile cevap verdi. KDP Sözcüsü Mahmud Muhammed, Xelifan bölgesinde 7 gerillanın öldürülmesiyle ilgili iddianın ‘gerçek dışı’ olduğunu söyledi.

 

Sözcü Muhammed tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

 

“PKK’ye bağlı olan ve HPG ismiyle anılan bir merkez yaptığı açıklamada, 7 mensuplarının Xelifan’da KDP tarafından öldürüldüğünü iddia etmiştir! Buradan herkese duyuruyoruz ki bu iddianın hiçbir temeli yoktur, gerçeklerden uzaktır ve amaçları Kürdistan Demokrat Partisi’nin adını kullanmaları ve gerçek dışı iddiaları yaymalarındaki amaç; suçlarını örtmek, yasa dışı faaliyetlerine gerekçe bulmak, Kürdistan Bölgesi’ne ihlallerde bulunmaktır.”

 

HPG Basın İrtibat Merkezi dün , “7 kişilik bir gerilla grubumuzun Xelifan bölgesi civarında Zap Suyu’nu geçmeye çalışırken KDP güçleri tarafından pusuya düşürülerek saldırıya uğradığı ve tasfiye edildikleri bilgisi bize ulaşmıştır.” açıklaması yapmıştı. (KRT)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ