HDP’liler Nusaybin’de iftar programında bir araya geldi

HDP’liler Nusaybin’de iftar programında bir araya geldi
  • 25 Nisan 2022 01:27

Nusaybin’de partisinin iftar programında konuşan HDP’li Pero Dündar, Türkiye’nin saldırılarına tepki göstererek, iktidarın operasyonlarla ömrünü uzatmak istediğine vurgu yaptı.

 

Mezopotamya Beşiğinde Yakınlarını Kaybedenler Derneği (MEBYADER) Mardin Şubesi, Tutuklu ve Hükümlü Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TUHAYDER) ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Nusaybin İlçe Örgütü tarafından iftar programı düzenlendi. Özel bir düğün salonunda düzenlenen programa özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yakınlarını kaybedenler ile tutuklu aileleri, Barış Anneleri ve yurttaşlar katıldı. HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar’ın da katıldığı program saygı duruşu ile başladı.

 

Ardından söz alan HDP’li Pero Dündar, Nusaybin’de her ailenin büyük bedeller ödeyen aileler olduğunu belirterek, Ramazan ayının dünyada ve özellikle İslam ülkelerinde barış içinde geçtiğini söyledi. Ramazan ayında insanların aralarındaki sorunları bile çözmeye çalıştıklarını ifade eden Dündar, “Ama Kürtler için Ramazan ayını da savaş, saldırı, ölüm ayı haline getiriyorlar” dedi.

 

SALDIRILARA TEPKİ

 

Sınır ötesi ve sınır içinde Kürtlere dönük saldırıların devam ettiğini hatırlatan Dündar, Kürt düşmanlığına vurgu yaptı. Kürtlerin iktidarın siyasetini teşhir ettiği ve iktidara boyun eğmediği için hedef alındığını belirten Dündar, “Bizi yaralayan, bizi öfkelendiren bugün bu iktidarın yanında duranlardır. Bu Kürtleri yaralıyor. Bu iktidarın yanında yer alanlar da bizim için Kürtlere düşmanlık yapanlardır. Kürtlerin kanında elleri var. Kürtlerin katledilmesinde parmakları var. Her yerde birlik olmadığımız sürece Kürtler için huzur yok” diye konuştu.

 

‘İKTİDAR ÖMRÜNÜ OPERASYONLARLA UZATMAK İSTİYOR’

 

Türkiye’de Kürt sorunu başta olmak üzere ekonomik kriz ve yönetim sorunu yaşandığını kaydeden Dündar, iktidarın ömrünü bölgede operasyonlar ile devam ettirmeye çalıştığını söyledi. Bu oyuna gelmeyeceklerini de sözlerine ekleyen Dündar, Kürtlerin birliklerini de direnişlerini de örgütleyeceklerine değindi.

 

Dündar’ın konuşmasının ardından program iftar yemeği ile son buldu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ