Mardin Roj

HDP’liler ‘irademizi tanımayanı tanımayız’ diyerek, Meclisi terk etti

HDP’liler ‘irademizi tanımayanı tanımayız’ diyerek, Meclisi terk etti
  • 01 Ekim 2021
Midyat Belediyesi’nin HDP’li Meclis üyeleri, AKP’li başkanın uygulamalarını protesto ederek toplantıyı terk etti. 
Mardin’in Midyat ilçesinde Belediye Meclisi, bütçe görüşmelerinin yapılacağı aylık toplantısı için bir araya geldi. Toplantıda, AKP’li Belediye Başkanı Veysi Şahin’in daha önce gündemde yer verilmeyen gündemleri oylamaya sunmak istemesine karşı çıkan HDP’li meclis üyeleri, toplantıyı terk etti.
Meclis üyeleri ardından HDP Midyat İlçe Örgütü’nde açıklama yaptı.

Fotoğraf: MA

KONUŞMAYA İZİN VERİLMEDİ
HDP Belediye Meclis üyesi Ali Bağlam, Belediye Başkanı Veysi Şahin’in hukuksuz uygulamalarda bulunduğunu, HDP’lilerin iradesini yok saymaya çalıştığını söyledi. Şahin’in gündem dışı konuları Meclise getirerek, oylamaya sunmaya çalıştığını belirten Bağlam, getirilen gündemler üzerine konuşmalarına izin verilmeden oylama yapılmak istendiğini ifade etti.
‘MECLİS’İ TERK ETTİK’
Bağlam, “Bu hukuksuzluğa ortak olmamak için biz Meclisi terk ettik. Bundan sonra da Midyat halkının ihtiyaçlarına göre davranmaya devam edeceğiz. Bu hukuksuzluğa dur demek için çaba göstereceğiz. Bundan sonra da böyle hukuksuz bir şekilde gündeme gelirse karşı durmaya devam edeceğiz. İrademizi tanımayan bir belediye başkanı var. Biz de irademizi tanımayanı tanımayacağız” dedi. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ