Mardin Roj

HDP’li Günay, Mardin’de esnaf ve çiftçilerin sorunlarını dinledi

HDP’li Günay, Mardin’de esnaf ve çiftçilerin sorunlarını dinledi
  • 27 Mayıs 2021

HDP Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay, Mardin’de esnaf ve çiftçilerin sorunlarını dinledi. Yapılan ziyaretlerde kuraklık sorunu öne çıkarken, esnaf ve çiftçiler taleplerini dile getirdi.

 

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay, kentte pandemi döneminde işçi, esnaf, çiftçi ve sanayicilerin yaşadıklarını tespit etmek ve konuya dair rapor hazırlamak amacıyla temaslarda bulundu. Günay, dün başladığı programına bugün de devam ederek, meslek odaları ve esnaf ile görüşmeler gerçekleştirdi.

 

 

Günay, temasları kapsamında; Kızıltepe Çiftçiler Derneği, Kızıltepe Ziraat Odası, Kızıltepe Buğday Pazarı ile Hububat Merkezi, Oto Galericiler Sitesine ziyaretler gerçekleştirdi. Günay, yapılan görüşmelerde kurumların eleştiri ve önerilerini not aldı. Yapılan ziyaretlerde esnaf pandemi sürecinde yaşadığı ekonomik sıkıntıları dile getirirken, hükümetin desteklerinin yetersiz olduğunu ifade etti. Çiftçilerin ise öne çıkan sıkıntıları, pandemi sürecinde hükümetin desteklerinin yetersiz olması ile bölgede yaşanan kuraklık oldu. Hükümetin bölgedeki su politikasının değişmesi, çiftçiye verilen destek oranının artırılması yönünde önerilerin öne çıktığı görüşmelerde, bölgedeki sulama kanalları ile sulama göletlerinin tamamlanması, çiftçilerin borçlarının ertelenmesi talepleri öne çıktı.

Günay’ın gezisi esnaf ziyaretiyle son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ