Mardin Roj

HDP’li gençlerden operasyonlara tepki

HDP’li gençlerden operasyonlara tepki
  • 21 Mayıs 2022 14:23
HDP Gençlik Meclisi üyelerinin de aralarında bulunduğu 10 kişinin tutuklanmasını protesto eden gençler, “Biz gençler bu iktidarı göndereceğiz, yeni yaşamı inşa edeceğiz” dedi. 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi üyelerinin de aralarında bulunduğu 10 kişinin tutuklanması Mardin’de protesto edildi. HDP Mardin Gençlik ve Genç Kadın Meclisi tarafından parti İl binası önünde gerçekleştirilen açıklamaya çok sayıda kişi katıldı. “Gençlik Direndi, Gençlik Direniyor, Gençlik Direnecek. Mutlaka Kazanacağız” pankartının açıldığı açıklamada metni Rezan Kaya okudu.
AKP-MHP iktidarının Kürt halkına ve demokrasi güçlerine karşı “Çöktürme Eylem Planı” ile başlattığı savaş konseptinin bugün gençlere yönelik baskı, ajanlık dayatması, gözaltı ve tutuklamalarla devam ettirildiğini kaydeden Kaya, AKP ve MHP iktidarının iktidarı için gençleri en büyük tehdit olarak gördüğünü söyledi.
İktidarın Kürtlere, demokrasi güçlerine, demokratik siyasete, halklara karşı devreye koyduğu savaş konseptinin 8 Mart ve Newroz alanlarına akan gençler ve halklar tarafından yıkıldığını dile getiren Kaya, HDP Gençlik Meclisi üyelerinin bu nedenle hedef alındığını söyledi. İktidarın gençleri sindirme politikalarından vazgeçmesi çağrısında bulunan Kaya, “Newroz alanlarına bakın, bizleri, örgütlü gücümüzü göreceksiniz. Bir kez daha saldırıların sonuç vermeyeceğini belirtiyoruz. Bizleri sindiremeyecek, teslim alamayacaksınız. Biz gençler bu iktidarı göndereceğiz, yeni yaşamı inşa edeceğiz” dedi.
Açıklama alkış ve sloganlar eşliğinde sona erdi. (MA)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ