HDP’den Savur’da engelleme girişimine rağmen bildiri dağıtımı

HDP’den Savur’da engelleme girişimine rağmen bildiri dağıtımı
  • 18 Şubat 2020 14:16

HDP’nin 23 Şubat’ta yapacağı kongresi için Savur’da bildiri dağıtımı yapmak isteyenlere polis engel olmak istedi. Ancak HDP’liler buna rağmen bildiri dağıtımını gerçekleştirdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Örgütü, partinin 23 Şubat’ta Ankara’da yapılacak olan 4’üncü Olağan Büyük Kongresi için Savur ilçesinde bildiri dağıtmak istedi. HDP’li il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik’in de aralarında olduğu heyetin sokağa çıkması ile birlikte yanlarına gelen polisler, bildiri dağıtımını engellemek istedi. Mardin Valiliği tarafından alınan bir aylık “eylem ve etkinlik yasağı” gerekçe yapılarak bildiri dağıtılamayacağının söylenmesine HDP’liler tepki gösterdi. Bildiri dağıtıma devam edeceklerini belirten HDP’lileri “soruşturma açarız” sözleri ile engellemek isteyen polisler, bildiri dağıtımının yasak olduğunu öne sürdü.

Ancak HDP’liler buna rağmen bildirileri dağıtmaya devam etti. Halkın yoğun ilgi gösterdiği HDP’liler bildiri dağıtımını tamamladıktan sonra Ömerli ilçesinde de halkı kongreye davet etmek için bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ