Mardin Roj

HDP’den operasyonlara tepki: Vardık, varız, var olacağız

HDP’den operasyonlara tepki: Vardık, varız, var olacağız
  • 13 Nisan 2022 15:11
HDP Mardin İl Örgütü, yaptığı açıklama ile gözaltı operasyonlarına tepki gösterdi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin İl Örgütü, Cizre’de ilçe binalarına ile Kobanê Davası kapsamında dün gerçekleştirilen gözaltı operasyonlarını protesto etti. İl binası önünde yapılan açıklamaya çok sayıda partili katıldı. Açıklamada “Em HDP ê Diparêzin/HDP’yi savunuyoruz” pankartı açıldı.
HDP Mardin İl Eşbaşkanı Perihan Ağaoğlu, HDP’ye yönelik baskıların amacının demokratik siyaset yürütme mücadelesine yönelik olduğunu belirtti. HDP’nin başarıları karşısında AKP ve MHP iktidarının saldırılarını artırdığını dile getiren Ağaoğlu, “HDP 3’üncü yoldur. HDP bir fikriyattır. HDP özgürlüktür. HDP halkların umududur. Siz halkların iradesini engelleyemezsiniz. Faşizmin tarz ve yöntemlerini kınıyoruz. Biz vardık, varız, var olacağız” dedi.
HDP Mardin il Eşbaşkanı Salih Kuday ise, AKP ve MHP iktidarının tıkandığı her dönem HDP’ye dönük operasyonlar gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Kürt halkının hiçbir zaman baş eğmediğini kaydeden Kuday, mücadeleye devam edeceklerini vurguladı. İktidarın ülkeyi yönetemediğini belirten Kuday, “Ne HDP ne de HDP’nin dostları bu baskılar karşısında diz çökmedi, diz çökmeyecek” diye belirtti.
Açıklama sloganlar eşliğinde son buldu. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ