HDP’den Kerboran’da açık havada kongre: Üçüncü yolu inşa ediyoruz

HDP’den Kerboran’da açık havada kongre: Üçüncü yolu inşa ediyoruz
  • 4 Aralık 2022 17:20

Kerboran’da konuşan HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, Cumhur ve Millet İttifakı’na mecbur olmadıklarını belirterek, “Mecbur değiliz. Bizler üçüncü yolu inşa ediyoruz. Ayaktayız. Direniyoruz” dedi. 

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kerboran (Dargeçit) İlçe Örgütü 4’üncü Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Özgürlük Parkında gerçekleştirilen kongreye HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz ile birlikte çok sayıda yurttaş katıldı. Divan oluşturulmasının ardından başlayan kongrede özgürlük ve demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından konuşmalara geçildi.

 

Kongrede konuşan HDP’li Necdet İpekyüz, ağır bir süreçten geçtiklerini dile getirerek, önemli olanın Kürtlerin birliğini sağlaması olduğunu söyledi. Kürtlerin tarihinin direniş tarihi olduğunu, mücadele ile yoğrulduklarını kaydeden İpekyüz, devletin tarihinde ise zulüm olduğunu ifade etti. Türkiye’nin Kobanê’ye dönük saldırılarına dikkat çeken İpekyüz, “Kobanê sadece bir şehir değil. Kobanê direniştir. Kobanê büyük bir direniştir” dedi.

 

Kürtler için direnme zamanı olduğunu dile getiren İpekyüz, Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı’nın Kürtler için farkı olmadığını belirterek, “Her iki ittifak da Kürtler için nifaktır. Her seferinde hanımefendinin hassasiyetlerinden bahsediyorlar. Peki, Kürtlerin hassasiyetleri. Her gün saldırılar oluyor. Tutuklamalar oluyor. Ölümler oluyor. Bir gün olsun seslerini çıkaramıyorlar. Her gün seçimlerden bahsediyorlar. Bizi Erdoğan’dan rahatsızız diye kendilerine mecbur sanıyorlar. Mecbur değiliz. Bizler üçüncü yolu inşa ediyoruz. Ayaktayız. Direniyoruz. Korktuğumuzu sanıyorlar. Halbuki, onlar korkuyorlar. Bilsinler ki, Türkiye’de demokrasinin anahtarı Kürtlerin elindedir” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ