Mardin Roj

HDP’den Artuklu Belediyesi’nde yaşananlar için açıklama

HDP’den Artuklu Belediyesi’nde yaşananlar için açıklama
  • 04 Şubat 2022
HDP’li Artuklu Belediye Meclis üyeleri yaptıkları açıklamada halkın hakkını savunacaklarını belirtip, uyarılarda bulundu. 
Artuklu Belediye Meclisi’nde HDP’nin bağımsız denetçi talebinin kabul edilmesini Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’nın yok sayması sonrası çıkan olaylarda HDP’li ve oylamada çekimser kalan AKP’li Meclis üyeleri darp edilip, tehdit edildi. Artuklu Belediyesi HDP’li Meclis üyeleri, Belediye Meclisinde yaşanan darp ve tehdit olaylarını protesto etmek için açıklama yaptı. HDP Artuklu İlçe binasında yapılan açıklama metnini Grup Eşsözcüsü Mehmet Ali Amak okudu.
‘HALKIN HAKKINI SAVUNACAĞIZ’
Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’nın mali denetimi sabote etmek istediğini belirten Amak, Meclis toplantısında denetimin sabote edilmek istendiğine bir kez daha şahit olduklarını söyledi. Tutaşı ile birlikte hareket eden Meclis üyelerinin fiziki saldırısına maruz kaldıklarını belirten Amak, “Meclis üyelerini tehdit ederek, HDP grubunun önergesine ret oyu vermeleri yönünde baskı yapılmak istenmiştir” dedi. Meclis üyelerimize karşı hakaret eden ve fiziki saldırı girişiminde bulunan kişiler hakkında belediyenin gerekli işlemleri yapmaması durumunda hukuki yollara başvuracaklarını belirten Amak, şunları söyledi: “Bu yaşananlar açık bir şekilde göstermektedir ki; Meclisin denetim görevini yerine getirmesi engellenmek istenmektedir. Biz HDP’li Meclis üyeleri olarak her türlü saldırı altında Mardin halkının hakkını savunmaya devam edecek, usulsüzlüklere karşı halkımızın kaynaklarını keyfi bir şekilde tüketenlere karşı mücadele edeceğiz.”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ