Mardin Roj

HDP ziyaret edecekti: Saldırıya uğrayan işçilerin köyü karantinaya alındı

HDP ziyaret edecekti: Saldırıya uğrayan işçilerin köyü karantinaya alındı
  • 7 Eylül 2020 01:00 | Son Güncellenme: 7 Eylül 2020 01:01

HDP ve Kürdistani ittifak çalışmanın ziyareti öncesi Sakarya’da saldırıya uğrayan işçilerin köyü koronavirüs gerekçeyle 7 gün süreyle karantinaya alındı.

Sakarya’nın Ortaköy ilçesi Sırt Mahallesi’nde saldırıya uğrayan Kürt işçilerin yaşadığı Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Kelekê (Yücebağ) Mahallesi ile mahalleye bağlı Der ile Karasu mezrası karantinaya alındı. Karar, Mazıdağı Kaymakamlığı İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından koronavirüs (Kovid-19) gerekçesiyle alındı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Kürdistani ittifakı yarın saat 11.30 da ziyaret edeceği köylerin karantinaya alınması dikkat çekti. Kaymakamlık karantina kararını “Mevsimsel tarım işçilerinin sirkülasyonunun yoğun olduğu, bu işçilerin karantina kurallarına uymadan yerleşim yerlerine geldikleri anlaşıldığından toplum sağlığı Covid-19 sağlık taramalarının yapılmasına 06.09.2020 saat 20.00’dan itibaren 7 gün süreyle karantina altına alınmasına” ifadeleri ile duyurdu.

Saldırıya uğrayan işçilerin köyüne Sakarya’dan gelmelerinin ardından siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve gazetecilerin girişleri engellenmiş, jandarma kontrol noktası oluşturarak giriş yasağı getirilmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ