HDP Yeşilli’de yeni yönetimini belirledi

HDP Yeşilli’de yeni yönetimini belirledi
  • 10 Aralık 2022 13:49 | Son Güncellenme: 10 Aralık 2022 13:50

HDP Yeşilli İlçesinde 4’üncü Olağan Kongresini gerçekleştirerek, yeni yönetimini belirledi. Eşbaşkanlar Şeyhmus Babuş ve Aysel Özzengin olarak belirlendi. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Yeşilli (Rişmîl) ilçe Örgütü 4’üncü Olağan Kongresini gerçekleştirdi. HDP İl binasında gerçekleştirilen kongreye Yeşil Sol Parti Eş Genel Başkanı İbrahim Akın ile birlikte çok sayıda kişi katıldı. Divan seçiminin ardından geçilen kongre konuşmalara geçildi. HDP Mardin İl Eşbaşkanı Mehmet Ali Yiğit yaptığı konuşmada özel bir yer olduğunu dile getirdiği Yeşilli’de önceki dönem kimi eksikliklere düştüklerini ve bu eksikliklerini telafi etmek için çaba göstereceklerini söyledi. Yiğit, kongrenin Mardin ve özellikle de Yeşilli için hayırlı olması dileklerinde bulunarak sözlerini bitirdi.

 

Ardından Yeşil Sol Parti Eş Genel Başkanı İbrahim Akın söz aldı. Bütün muhaliflerin baskı altında olduğunu dile getiren Akın, Mêrdîn’e daha önce yaptığı ziyaretleri hatırlatarak, “Çok ağır bir siyasal süreçten geçiyoruz. Bu ülkede 3 farklı değişikliğe acil ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Elbette ki, 100 yıldır yaşadığımız büyük tahribatı hepimiz birlikte yaşadık. Ancak bu iktidar döneminde özellikle son yıllarda yaşadığımız tahribatı bu ülkenin tarihinde çok az yaşanmış bir tahribat olarak görmek mümkün. Dolayısıyla acil olarak bu önümüzdeki seçimler bizim için bir fırsat olabilir. Bu iktidardan kurtulmak, bu rejimi değiştirmek ve bu sistemi değiştirmek gibi güçlü stratejinin bir başlangıcı olabilir bu seçim dönemi” dedi.

Ardından mali ve faaliyet raporları okunarak, tek liste ile gidilen seçimde HDP Rişmîl İlçe Örgütü şu isimlerden oluştu:

 

Başkan: Şeyhmus Babuş

 

İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Aysel Özzengin, Yılmaz Baş, Hatip Arslan, Mehmet Sancar, Hasan Emen, Yusuf Çuğala, İdris İvedi, Lütfiye Kaba, İlhan Alkan.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ