Mardin Roj

HDP Ömerli’de Kaya ve Demircan ile yola devam kararı aldı

HDP Ömerli’de Kaya ve Demircan ile yola devam kararı aldı
  • 19 Şubat 2022 13:26

HDP Ömerli İlçe Örgütü, 4’üncü Olağan Kongresinde Eşbaşkanlar Metin Kaya ve Almazi Demircan ile yola devam etme kararı aldı.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ömerli İlçe Örgütü, 4’üncü Olağan Kongresini gerçekleştirdi. HDP İlçe binasının terasında gerçekleştirilen kongreye çok sayıda partili katıldı. Polis ekipleri de parti binasının etrafı ile ilçe merkezinde geniş güvenlik önlemleri aldı. HDP flamalarının asıldığı kongre salonunda HDP İzmir İl binasında Onur Gencer isimli saldırgan tarafından öldürülen Mardin Ömerli nüfusuna kayıtlı Deniz Poyraz isimli genç kadının fotoğrafının yer aldığı “Deniz Poyraz Ölümsüzdür” yazılı pankart da asıldı.

 

 

Kongreye CHP Ömerli İlçe Örgütü yöneticileri de misafir olarak katılım sağladı. Divan oluşturulmasının ardından kongre başladı. Saygı duruşunun ardından Divan Başkanlığı yapan HDP Mardin İl Eşbaşkanı Salih Kuday, konuştu.

 

Kuday’tan sonra konuşan HDP Mardin İl Eşbaşkanı Perihan Ağaoğlu, Türkiye siyasetine dair değerlendirmelerde bulunarak, HDP’ye dönük saldırıların devam ettiğini söyledi. Ağaoğlu, HDP’nin saldırılar karşısında mücadele vererek yoluna devam ettiğini dile getirirken, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılmasına tepki gösterdi. Ağaoğlu, aynı zamanda HDP’nin Türkiye halklarının partisi olma iddiasını daha da büyüttüğünü belirterek, çalışmalarını devam ettirdiklerini söyledi.

 

 

Ağaoğlu’nun ardından kongreye katılan misafirler tanıtıldı. Ardından ise HDP Ömerli İlçe Örgütünün Faaliyet Raporu ile Mali Raporu okunarak, oylamaya sunuldu. Raporların kabul edilmesinin ardından seçime geçildi.

 

Divan Başkanlığına tek liste sunulurken, başka liste sunulmaması üzerine yapılan seçimde oy birliği ile yeni yönetim belirlendi. Eşbaşkanlar Metin Kaya ve Almazi Demircan oldu.

Listeye göre yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

 

Başkan: Metin Kaya

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Almazi Demircan, Süleyman Tekin, Şükran Sarıgül, Mehmet Necim Erdem, Mustafa Şimşek, Tevfik Kilkaya, Abdulvahap Koç, Abdulkadir Özdemir, Şeyhmus Doğan.

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Ahmet Öncel, Mehmet Koluman ve Yılmaz Turğay

 

Eşbaşkanlar Metin Kaya ve Almazi Demircan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ