Mardin Roj

HDP Midyat’ta yeni yönetimini belirledi

HDP Midyat’ta yeni yönetimini belirledi
  • 26 Ekim 2019

HDP Midyat İlçe Eşbaşkanları olarak Halisete Cebe ve Ahmet Demir seçildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Midyat’ta yeni yönetimini belirledi. Bugün (26 Ekim 2019) yapılan kongrede Midyat HDP ilçe eşbaşkanları Halise Cebe ve Ahmet Demir oldu.

Kongreye HDP üyeleri ile birlikte HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay da katıldı. Kongrede Ebru Günay, gündeme dair konuşma yaptı. Kongrede Ebru Günay, şunları konuştu:

“Siyasi kararlarla, komplolarla ve hukuksuzca 12 belediyemize kayyum atandı. Sandıkta demokratik yollarla kazanamadığını zor ve faşizm ile kazanmaya çalışıyor. Gözaltına bile almayı gerektirmeyen gerekçelerle belediye eşbaşkanları tutuklanarak yerlerine kayyum atandı. Buna Mardin’de tanık olduk. Mardin Büyükşehir Belediyesine kayyum atandı. Yetmedi bir de Nusaybin Belediyesine kayyum atandı. Bu yüzden örgütlenmek, bu toplumla birleşmek ve halkla birleşip halka öncülük etmek daha da anlamlı. Halkalar istediğinde AKP faşizminin nasıl yenildiğini gördük. Apê Musa’nın dediği gibi Kürde direnmenin kaldığı bir dönemden geçiyoruz ve direnmeye devam edeceğiz. Bizim olanı korumaya devam edeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ