Mardin Roj

HDP, Mazıdağı Belediye Eşbaşkanını disipline sevk etti

HDP, Mazıdağı Belediye Eşbaşkanını disipline sevk etti
  • 21 Temmuz 2021
HDP Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, Mazıdağı Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın’ı “kesin ihraç” talebiyle disipline sevk edildiğini duyurdu.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, yerine kayyım atanan Mazıdağı Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın’ı “kesin ihraç” talebiyle HDP Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etti.
Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Mazıdağı Belediye Eş Başkanımız Nalan Özaydın hakkında belediye iş ve işlemlerinde partimizin ilkelerine aykırı tutum göstermesi ve kurulumuza ulaşan bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda; belediye eş başkanlığı yaptığı dönemde imzasının bulunduğu bazı iş ve işlemlerinde usulsüzlüklere bulaştığı somut bir şekilde tespit edilmiştir” denildi.
SONUÇ PAYLAŞILACAK
Özaydın’la ilgili ortaya çıkan durumdan ötürü kendisi ile ilgili disiplin süreci başlatılması kararı verildiği vurgulanan açıklamada, “Özaydın ‘kesin ihraç’ talebi ile HDP Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Özaydın hakkındaki disiplin süreci tamamlandığında konunun detayları ve sonuçları kamuoyu ile yeniden paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi. (MA)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ