Mardin Roj

HDP Mardin’de Nöbet Eylemine Başlıyor

HDP Mardin’de Nöbet Eylemine Başlıyor
  • 28 Mayıs 2022 15:31

HDP Mardin İl Örgütü, kapatma davası ve Kobanê davasına dikkat çekmek, yaşanan hukuksuzluklara karşı çıkmak amacıyla İl ve ilçe örgütlerinde nöbet eylemi başlatacak. 

Fotoğraf: Arşiv

HDP Mardin İl Örgütü, kapatma davası ve Kobanê davasına dikkat çekmek, yaşanan hukuksuzluklara karşı çıkmak amacıyla İl ve ilçe örgütlerinde nöbet eylemi başlatacak. HDP’den yapılan açıklamada 30 Mayıs 2022 günü HDP İl binası önünde yapılacak açıklamanın ardından İl ve tüm ilçe örgütü binalarında nöbet eyleminin başlayacağı açıklandı.

 

HDP’den yapılan açıklama şu şekilde

 

“Kobanê kumpas davasının 12’nci duruşması 30-31 Mayıs 2022 Tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Bu davanın bir an önce sonuçlandırılıp partimize açılan kapatma davasına gerekçe olarak sunulmak istendiği görülmektedir. Bizim nazarımızda bu dava halkların bir arada eşit, adil ve demokratik yaşamı için verilen ortak mücadeleye açılan bir davadır. Gizli ve açık tanık beyanları ile oluşturulan uydurma iddianameler ile açılan bu dava rehin alınan siyasetçilerimizin yargılanan değil yargılayan duruşları ile bizler açısından çökmüştür.

 

Bu çerçevede siz değerli basın mensuplarını, sivil toplum örgütlerini, emek ve demokrasi güçlerini, kadın ve gençlik mücadelesi yürüten kesimleri 30 Mayıs 2022 (Pazartesi) günü saat 10:00 da yapacağımız basın açıklamasına daha sonra il ve tüm ilçe binalarımızda devam edecek NÖBET eylemimize davet edıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ