Mardin Roj

HDP Mardin’de kongreye gidiyor

HDP Mardin’de kongreye gidiyor
  • 4 Aralık 2019 12:59 | Son Güncellenme: 4 Aralık 2019 13:00

HDP Mardin İl Örgütü 3’üncü Olağan Kongresi’nin hazırlıklarını sürdürdüğünü duyururken, “HDP halklarımızın katılımı ile Türkiye’de demokrasinin lokomotifi olmayı sürdürecektir” açıklamasında bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin İl Örgütü, Mardin 3’üncü Olağan Kongresi’ne dair açıklama yaptı. HDP İl binasında yapılan açıklamayı kongre öncesi kurulan Kongre Komisyonu gerçekleştirdi. Açıklamayı Kongre Komisyon Başkanı Adile Konuş Kızılay yaptı.

Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve toplumsal olarak zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Kızılay, kayyum atamaları, gözaltılar, tutuklamalar ve parti binalarının etrafındaki ablukalarla partilerinin tecrit edilmeye çalışıldığını söyledi. “Halklarımızın desteği ve teveccühü ile partimiz ilk günkü kararlılık ve iradesi ile mücadelesini sürdürmektedir” diyen Kızılay, “HDP olarak hiçbir zaman baskılara boyun eğmeyeceğimizi bir kez daha duyuruyoruz. HDP olarak halkların iradesine sahip çıkacağımızı, gasp edilen halkın iradesini halkın içinde ve yanında durarak, yeniden tesis edeceğimizi ilan ediyoruz. Ne baskılar ne de tutuklamalarla mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Açıklamanın devamında Kongre Komisyonu olarak her mahalle ve her köyde halkla bir araya geleceklerini, önerilerini ve yapıcı eleştirilerini alacaklarını dile getiren Kızılay, “Halklarımızın kendilerini kongre sürecine katması, bu yeni dönemi güçlü şekilde karşılamamızı sağlayacaktır. Tüm halklarımızı bu sürece en güçlü şekilde katılmaya davet ediyoruz. Partimiz HDP Türkiye’de demokrasi mücadelesinin lokomotifi olmayı sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ