Mardin Roj

HDP Mardin İl ve İlçe Örgütlerinden Kurban Bayramı Mesajı

HDP Mardin İl ve İlçe Örgütlerinden Kurban Bayramı Mesajı
  • 8 Temmuz 2022 11:37 | Son Güncellenme: 7 Temmuz 2022 15:40

HDP Mardin İl ve İlçe Örgütleri, Kurban Bayramı dolayısıyla paylaştıkları mesajda, Kurban Bayramı’nın barış ve özgürlüğe vesile olmasını istedi.

 

HDP Mardin İl ve İlçe Örgütleri, Kurban Bayramı dolayısıyla paylaştıkları mesajda, Kurban Bayramı’nın barış ve özgürlüğe vesile olmasını istedi. HDP Mardin İl ve İlçe Örgütü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Kurban Bayramınız Kutlu Olsun

Cejna Qurbanê Pîroz Be

Bayramlar barış, dostluk ve kucaklaşma duygularının en yoğun yaşandığı, kin ve düşmanlıkların unutulduğu, herkesin birbirine el uzattığı günlerdir. Bayramların aydınlık, barış, kardeşlik, eşitlik ve dayanışmanın bilince çıkarılmasına vesile olmasını diliyoruz. Kurban Bayramı vesilesiyle, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında sağlık, barış, huzur, adalet ve halkların kardeşliği için edilen duaların kabul olmasını diliyor, tüm dünyaya barış, kardeşlik ve dayanışma mesajımızı iletiyoruz.

Halklara katliamların reva görülmediği, kimsenin yerinden yurdundan göç etmek zorunda bırakılmadığı, kadın, çocuk ve gençlerin ölmediği, şiddet görmediği, istismar edilmediği, halklar arasında nefret tohumları değil, kardeşlik ve barış köprülerinin kurulduğu bayramlar yaratmak için mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız. Bu vesileyle başta Mardin halkları olmak üzere tüm halklarımızın Kurban Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin İl ve İlçe Örgütleri”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ