Mardin Roj

HDP Mardin İl ve İlçe Örgütlerinden Bayram Mesajı

HDP Mardin İl ve İlçe Örgütlerinden Bayram Mesajı
  • 2 Mayıs 2022 12:49

HDP Mardin İl ve İlçe Örgütleri, yayınladıkları mesajda Ramazan Bayramı’nın dünyada barışa ve huzura vesile olmasını diledi.

 

HDP Mardin İl ve İlçe Örgütleri, yayınladıkları mesajda Ramazan Bayramı’nın dünyada barışa ve huzura vesile olmasını diledi.

 

HDP’nin mesajı şu şekilde:

 

“Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Cejna Remezanê Pîroz Be

عيد رمضان سعيد

 

Bayramlar barış, dostluk ve kucaklaşma duygularının en yoğun yaşandığı, kin ve düşmanlıkların unutulduğu, herkesin birbirine el uzattığı günlerdir. Bayramların aydınlık, barış, kardeşlik, eşitlik ve dayanışmanın bilince çıkarılmasına vesile olmasını diliyoruz. Ramazan Bayramı vesilesiyle, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında sağlık, barış, huzur, adalet ve halkların kardeşliği için edilen duaların kabul olmasını diliyor, tüm dünyaya barış, kardeşlik ve dayanışma mesajımızı iletiyoruz.

 

Halklara katliamların reva görülmediği, kimsenin yerinden yurdundan göç etmek zorunda bırakılmadığı, kadın, çocuk ve gençlerin ölmediği, şiddet görmediği, istismar edilmediği, halklar arasında nefret tohumları değil, kardeşlik ve barış köprülerinin kurulduğu bayramlar yaratmak için mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız. Bu vesileyle başta Mardin halkları olmak üzere tüm halklarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ