Mardin Roj

HDP Mardin İl Eşbaşkanı ile 9 kişinin gözaltı süresi uzatıldı

HDP Mardin İl Eşbaşkanı ile 9 kişinin gözaltı süresi uzatıldı
  • 3 Mart 2020 20:31

Mardin’de 29 Şubat günü gözaltına alınan aralarında HDP İl Eşbaşkanı Perihan Ağaoğlu’nun da olduğu 9 kişinin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

Mardin’de 29 Şubat günü yapılan ev baskınlarında aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin İl Eşbaşkanı Perihan Ağaoğlu’nun da olduğu 11 kişi 2013, 2014 ve 2015 yılında katıldıkları siyasi faaliyetler gerekçesi ve gizli tanık beyanları üzerine gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan Mardin Barosu avukatlarından Ali Kahraman dün çıkarıldığı mahkemece “örgüt üyeliği” iddiası ile tutuklanırken, bir kişi ise sağlık sorunları sebebiyle adli kontrol şartı serbest bırakıldı.

Gözaltında olan ve aralarında Ağaoğlu’nun da bulunduğu 9 kişinin ise henüz emniyet ifadeleri alınmazken, bugün savcılık gözaltı sürelerinin uzatılması talebinde bulundu. Adliyeye sevk edilen 9 kişi Sulh Ceza Hakimliği’nde savcılığın süre uzatılması talebinin reddini isterken, mahkeme savcılığın talebi doğrultusunda gözaltı süresinin 4 gün daha uzatılmasına karar verdi. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ