Mardin Roj

HDP Mardin Artuklu’da yeni yönetimini belirledi

HDP Mardin Artuklu’da yeni yönetimini belirledi
  • 10 Kasım 2019

HDP Mardin’de Artuklu ilçe yönetimini belirledi. Yapılan seçimde Bekir Bağ ve Remziye Abika yeni eşbaşkanlar olarak seçildi.

Mardin’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) Artuklu İlçe Örgütü 3’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, HDP Parti Meclisi (PM) üyeleri, Mezopotamya Yazarlar Derneği ve çok sayıda kişi kongreye katıldı. Yapılan seçimde Bekir Bağ ve Remziye Abika yeni eşbaşkanlar olarak seçildi.

Kongrede HDP Milletvekili Ebru Günay da bir konuşma yaptı. Zorlu bir süreçten geçtiklerine işaret eden Ebru Günay, “Bu süreci birlikte olarak toparlayabiliriz. Bunun temel iki ayağı var. Bir tanesi Kürt Ulusal Birliğinin sağlanmasıdır. Hem Türkiye hem de Ortadoğu topraklarında ulusal birliği oluşturmak ve bunun mücadelesini yürütmek bizleri bu savaşa karışı güçlendirecek ve koruyacak adımlardan bir tanesidir. Diğer adım ise, Türkiye’de demokrasi birliğini oluşturmak ve demokratik cepheyi güçlendirmektir. Demokrasi güçleriyle bir araya gelip, güçlenmek ve faşizme karşı ortak demokrasi cephesini oluşturmak gerekiyor” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ