HDP Kadın Meclisi’nin 8 Mart etkinlik takvimi belli oldu

HDP Kadın Meclisi’nin 8 Mart etkinlik takvimi belli oldu
  • 24 Şubat 2022 15:35

HDP Kadın Meclisi, “Birlikte Değiştireceğiz, Şimdi Kadın Zamanı” şiarıyla 8 Mart etkinliklerini düzenleyecek. 

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenleyeceği etkinliklerin programını netleştirdi. “Birlikte Değiştireceğiz, Şimdi Kadın Zamanı (Em ê bi hev re biguherînin, dem dema jinan e)” şiarıyla 25 Şubat-8 Mart arasında etkinlikler gerçekleştirilecek. HDP kadın milletvekilleri, Kadın Meclisi üyeleri ve Kadın Koordinasyon üyelerinin de katılım göstereceği etkinliklerin startı HDP İl Örgütü’nde katledilen Deniz Poyraz’ın anısına 28 Şubat’ta İzmir’de verilecek.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında HDP Sözcüsü Ebru Günay’ın ve milletvekillerinin katılımıyla başta hasta tutuklu Aysel Tuğluk olmak üzere tüm tutukların durumuna dikkati çekmek için Kandıra Cezaevi önünde basın açıklaması yapılacak.

 

Diyarbakır’da Özgür Kadın Hareketi (TJA), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB), Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD), Rosa Kadın Derneği ve DAKP tarafından İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek mitinge HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran katılacak. Batman’da yapılacak mitinge de Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve milletvekili Feleknas Uca katılacak. Şırnak’ta düzenlenecek mitinge de HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve kent vekili Nuran İmir katılacak.

 

6 BÖLGEDE 8 MART ETKİNLİĞİ

 

HDP Kadın Parlamento Grubu’da 1 Mart’ta Meclis’te, kadın grup toplantısı gerçekleştirecek. HDP Kadın Meclisi 6 bölgede (Akdeniz, Ege, Marmara, İç Anadolu, Serhat ve Amed) 38 kentte 8 Mart etkinlikleri yanı sıra bölgedeki kadın örgütleriyle birlikte de birçok etkinlikte yer alacak.

 

Mardin’de kadınların programı şöyle;

 

* 1 Mart: Kızıltepe, Artuklu, Nusaybin, Derik, Mazıdağı, Kerboran, Midyat, Savur ve Ömerli ilçelerinde tutuklu yakınları ziyaret edilecek.

 

* 2 Mart: Kızıltepe ilçesine bağlı Qurs köyünde dengbêj etkinliği düzenlenecek. (13.00)

 

* 3 Mart: Artuklu ilçesinde Şahmeran Kadın Platformu ile birlikte şiir, stran ve müzikli etkinlik düzenlenecek. (13.00)

 

* 5 Mart: Şahmeran Kadın Platformuyla birlikte kadın yazarlar ile söyleşi düzenlenecek.

 

* 6 Mart: Savur/Avina’da kadın buluşması düzenlenecektir.

 

* 8 Mart: Nusaybin ilçesinde kadın şöleni düzenlenecektir. (13.00)

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ