Mardin Roj

HDP İzmir il binası ateşe verildi

HDP İzmir il binası ateşe verildi
  • 17 Haziran 2021

HDP İzmir İl Örgütünü basan kimliği belirsiz kişiler, binayı ateşe verdi. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü’ne baskın düzenleyen kimliği belirsiz kişiler, binayı ateşe verdi. HDP Genel Merkezi, saldırıyla ilgili şu paylaşımda bulundu: “İzmir’de parti binamız silahlı bir şahıs tarafından basılarak binamız ateşe verildi. İçeride görevli bir arkadaşımız bulunmakta. Saldırının faili de azmettiricileri de bellidir. Herhangi bir olumsuzluktan iktidar ve kışkırtıcılar sorumlu olacaktır.”
Saldırıya ilişkin gazeteci İrfan Aktan’a konuşan HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Mahfuz Güleryüz, “Aldığım bilgiye göre silahlı bir kişi HDP İzmir il binasını basmış. İçerideki HDP çalışanını rehin alıp, binayı ateşe vermiş” dedi.
Polisin olaya müdahale etmesini beklediklerini söyleyen Güleryüz, “Aylardır binalarının önüne getirilen bir kişi üzerinden hedef gösterildiklerini ve yetkililere şikâyet ettikleri halde bir sonuç alamadıklarını, bu saldırının göz göre göre geldiğini” ifade etti.
PARTİLİLER İL ÖRGÜTÜ ÖNÜNE KOŞTU 
HDP’nin Twitter hesabından yapılan ikinci bir paylaşımda ise partililerin İl Örgütü binasının önünde toplanmaya başladı bilgisi verildi. Paylaşımda “İzmir’deki provokasyon ve alçakça saldırıya karşı HDP’liler Konak’ta bulunan il binamızda toplanıyor. Her saldırı korkak saldırganları küçültürken, partimize sahiplenmeyi arttıracaktır. #HDPhalktır” denildi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ