Mardin Roj

HDP görevlisinin duvarı işaretlendi, ırkçı yazılama yapıldı

HDP görevlisinin duvarı işaretlendi, ırkçı yazılama yapıldı
  • 15 Temmuz 2021
Evinin duvarına “Alevi defol Kürt” diye yazılıp, çarpı işareti atılan HDP görevlisi Sezer Öztürk, şikayetçi olmak için gittiği karakolda duvarının fotoğraf ve videolarını sanal medyadan paylaştığı için “halkı kin ve nefrete teşvik etmek”ten hakkında işlem yapılmakla tehdit edildi.
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) İstanbul’un Esenyurt ilçesine bağlı Örnek Mahalle Temsilciliğinde görevli Sezer Öztürk’ün evinin duvarına ırkçı yazılamalar yapıldı. Öztürk’ün duvarına büyük harflerle “Alevi defol Kürt” diye yazılıp, çarpı işareti atıldı.
Sabah 08.30 sıralarında kahvaltılık almak üzere evden çıktığı esnada duvarındaki yazıyı fark ettiğini dile getiren Öztürk, duvarın fotoğrafını çekip, sanal medya hesabından paylaştığını, ardından da suç duyurusunda bulunmak üzere Kıraç Polis Merkezi’ne gittiğini söyledi.
Öztürk, gittiği polis merkezinde ise tehdide maruz kaldığını ifade etti.
Yaşadıklarını anlatan Öztürk, karakolda ifade verdikten sonra çıkıp arabasına bineceği sırada polislerin kendisini durdurup, ‘Amir ile görüşeceksin’ diyerek yeniden karakola çağırdığını aktardı. Öztürk, sonrasında yaşananlara dair ise şunları söyledi: “Amir ile görüştük. Amir bana ‘bunları sosyal medyadan paylaşmışsın, onları sil’ dedi. Daha sonra ‘hepimiz kardeşiz, sen halkı kin ve nefrete teşvik ediyorsun böyle. Bu yaptığın doğru bir şey değil. Bunu silersen daha iyi olur, silmezsen senin hakkında halkı kin ve nefrete teşvikten işlem başlatmak durumunda kalırız’ dedi.”
BASKI VE ZULÜM DEVAM EDİYOR
Uzun yıllardır Kürtler ve Aleviler’e yönelik devam eden bir baskı ve zulüm politikası olduğunu söyleyen Öztürk, maruz kaldığı tehditlere “Seyyit Rıza, Koçgiri, Madımak vd. katliamları biliyoruz. Bu katliamlar devam ediyor. Bu yaşananlar da bu zihniyetin bir devamı” diyerek tepki gösterdi. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ