Mardin Roj

HDP Gençliği Diyarbakır’da toplandı

HDP Gençliği Diyarbakır’da toplandı
  • 26 Aralık 2021

HDP Gençlik Meclisi, “Şimdi Gençlik Zamanı” şiarıyla 3’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştiriyor. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi, “Şimdi Gençlik Zamanı” şiarıyla Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bulunan Kaplan City salonunda 3’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştiriyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Kocaeli, Mardin, Şırnak, Urfa, Antep, Siirt, Batman ve daha birçok bölge kentinden binlerce genç sabahın erken saatlerinde kongrenin yapılacağı salonun önünde buluştu. Gençler, polis kontrolünden geçtikten sonra salonun önünde uzun bir süre “Direne direne kazanacağız”, “Bijî berxwedana zindanan” ve “Bijî berxwedana ciwanan” sloganlarıyla halaya durdu.
HDP Gençlik Meclisi bileşenlerinin yanı sıra Özgürlükçü Gençlik, Devrimci Öğrenci Birliği, Dev-Güç, Yeni Demokrat Gençlik, Lübnan Komünist Partisi, KÖZ, Boğaziçi Dayanışması ve Ermeni Gençlik Federasyonu’ndan gençler de kongreye katıldı. HDP bölge milletvekilleri ile HDP Parti Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay da kongreye katıldı.
‘BİZ DEĞİŞTİRECEĞİZ’
Salona, “Şimdi Gençlik Zamanı” yazılı dev pankartın yanı sıra Kürtçe ve Türkçe “Genç başladık, genç başaracağız”, “Biz değiştireceğiz, derhal istifa”, “Özgür özerk üniversiteler için şimdi gençlik zamanı”, “Yaşasın gençliğin birleşik mücadelesi” ve “Akademide cinsiyetçi politikalara karşı harekete geç” yazılı pankartlar asıldı.
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve HDP Gençlik Meclisi üyesi Esengül Kılıç kongrede birer konuşma yapacak.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ