HDK: Kürt halkını hedef gösterenlerin sorumluluğunu unutmayacağız

HDK: Kürt halkını hedef gösterenlerin sorumluluğunu unutmayacağız
  • 31 Temmuz 2021 07:55
HDK, Konya’da Kürt aileye yönelik ırkçı katliama ilişkin, “Irkçılık pompalayan, Kürt halkını hedef gösterenlerin sorumluluğunu asla unutmayacağız” açıklaması yaptı. 
Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Yürütme Kurulu, Konya’nın Meram ilçesinde 7 kişinin katledildiği Karslı Kürt aileye yönelik ırkçı saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. “Meram katillerini tanıyoruz ve hesabını soracağız” başlıklı açıklamada, “Meram’da bir Kürt ailenin katledilmesi, bir kez daha bizlere en az katillerden olduğu kadar, katilleri cezasızlıkla ödüllendiren ve milliyetçilik zehriyle bütün kirliliklerini örtbas eden katliamcı zihniyetten hesap sormanın tarihsel kaçınılmazlığını zorunlu kılıyor” denildi.
HEDEF GÖSTERENLER
Son günlerde ülkenin değişik bölgelerine yayılan orman yangınlarına da değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Her birimizin yüreğini dağlayan orman yangınlarının nedenini bile kendi doğa düşmanı politikalarında aramak yerine, AKP-MHP faşist bloğunun iktidarlarının sürekliliğini sağlamak için ırkçılık pompalayan, Kürt halkını hedef gösterenlerin sorumluluğunu asla ve asla unutmayacağız. Doğa, kadın, emekçi ve Kürt katili yaratan bu örgütlenmiş sermaye düzenine karşı örgütlü ve eylemli toplum iddiamızı her zamankinden daha fazla gündemleştirmek, katliamlara ve olası katliam girişimlerine karşı verilecek en anlamlı yanıttır.”
Açıklamada, “Ant olsun ki faşizm yenilecek ve ant olsun ki halkların onurlu geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz! Kahrolsun faşizm” ifadelerine yer verildi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ