Mardin Roj

Hayvanlarını otlatan çobana ateş açıldı

Hayvanlarını otlatan çobana ateş açıldı
  • 23 Temmuz 2021 22:09

Hakkari merkeze bağlı Kavaklı köyünden hayvanlarını yaylaya otlatmaya çıkaran çoban İsmail Kaya’ya bölgede bulunan askeri üs bölgesinden ateş açıldı. 

 

 

 

 

Hakkari merkeze bağlı Kavaklı (Marinüs), köyünün Çaltepe (Kutus) mezrasından yaşayan yurttaşlardan ve köyün çobanı olan İsmail Kaya, köye yakın bölgedeki yaylada hayvanlarını otlattığı esnada bölgeye yakın üs bölgesinden askerler tarafından üzerlerine ateş açıldı. Açılan ateş sonucu çoban İsmail Kaya ve hayvanlardan herhangi bir haber alınamadı.

 

 

Açılan ateş sonucu  4 saat aradan sonra haber alınan Kaya ve hayvanlarının Beytüşşebap sınırındaki Koçerlere katıldığı öğrenildi.

 

 

 

ÇOBAN BEYTÜŞŞEBAP SINIRINDA 

 

 

 

Kaya’nın hayvan sürüsünü iki defa köye getirmeye çalıştığını belirten köylülerden Vahit Kaya, “Bizimle konuştuktan sonra iletişimi kesildi. Başına birşey geldi diye çok korktuk, Allaha şükür ne çobanımıza neden hayvanlarımıza zarar gelmedi. Çobanımız, hayvanlarımıza ve kendi başına bir şey gelmesin diye, askerlerin ateş açması üzerine dağılan hayvan sürüsünü toparlayarak Beytüşşebap sınırı içerisinde bulunan Koçerlere katıldı” dedi.  (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ