Mardin Roj

Hayatını kaybeden peşmerge yakını: Kardeş kavgasını Türkiye çıkardı

Hayatını kaybeden peşmerge yakını: Kardeş kavgasını Türkiye çıkardı
  • 06 Haziran 2021
Rûdaw’ın konuğu olan bir pêşmerge yakını, PKK’ye ilişkin sorulan soruyu, “Türkiye devleti rahat uyuyacak. Çünkü kardeş kavgasını onlar başlattı ve çok mutlu oldular” şeklinde yanıtladı. 
Federe Kürdistan Bölgesi’ndeki bulunan Metîna alanına sevk edilen pêşmerge güçlerine dün havadan saldırı gerçekleşti ve 5 peşmerge yaşamını yitirdi. KDP’ye bağlı medya organları ilk haberlerinde olayı “bombardıman” olarak duyururken, kısa bir süre sonra saldırıdan HPG’yi sorumlu tuttu.
HPG Basın İrtibat Merkezi, saldırının kendi güçleri tarafından yapılmadığını açıklayarak, olayın araştırılması için “bağımsız heyet araştırması” istedi.
Söz konusu gündem sıcaklığını korurken, Rudaw’dan Bestoon Othman Khalid’ın programına katılan yaşamını yitiren bir pêşmerge yakını, PKK’ye dair sorulan soruya dikkat çekici bir yanıt verdi. Pêşmerge yakını, “Şehidi olan bir pêşmerge ailesi olarak, PKK’yi düşman olarak görüyor musunuz?” sorusunu, “Ben senin sorunun cevabını vereceğim. Üzülerek söylüyorum ki; Türkiye devleti rahat uyuyacak. Çünkü bu bizdeki kardeş kavgasını onlar başlattı ve çok mutlu oldular. Senin bu sorunun cevabı da bu olsun yeterli bence” şeklinde yanıt verdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ