Mardin Roj

Hasta tutuklu Yıldırım’ın iç organları enfeksiyon kaptı

Hasta tutuklu Yıldırım’ın iç organları enfeksiyon kaptı
  • 03 Kasım 2020

Metris Cezaevi’nde 6 ay önce bakıcılar tarafından kaldırılırken yere düşürülen, yatağa bağımlı tutuklu Serdal Yıldırım’ın kırılan platinlerinin yenilenmemesi nedeniyle vücudu ve iç organları enfeksiyon kaptı.

Metris R Tipi Cezaevi’nde ağır hasta tutuklular Abdullah Turan (33) ve Engin Aktaş (32) ile birlikte bulunan, yatağa bağımlı tutuklu Serdal Yıldırım’ın (27), tedavi edilmemesi nedeniyle vücudu ve iç organları enfeksiyon kapmaya başladı. Yüzde 98 engelli raporu bulunan ve Adli Tıp Kurumu’nun(ATK) “cezaevinde kalamaz” raporu verdiği ancak savcılığın “toplum için tehlikeli” iddiası ile tahliye talebini reddettiği Yıldırım, telefon görüşmesinde ağabeyi Sedat Yıldırım’a yaşadığı durumu aktardı.

VÜCUDUNDA YARALAR ÇIKTI

Kardeşinin böbreklerinin iflas etmek üzere olduğunu dile getiren Sedat Yıldırım, “Sağ ve sol tarafında platinler bulunuyor, bundan dolayı da vücudunda yaralar çıkmaya başlamış. Her iki böbreğinin üst kısımları yara olmuş durumda. Vücudu ile birlikte organları enfeksiyon kapmaya başlamış. Böbreği bu nedenle iflasın eşiğine gelmiş durumda. Kırılan platinlerin değiştirilmesi gerekiyor ama değiştirilmiyor. Bundan dolayı da su topluyor. Su toplaması nedeniyle de enfeksiyon oluşuyor” dedi.

ÖLÜME TERK EDİLMİŞ

Kardeşinin bel omurgasındaki platinlerinin yaklaşık 6 ay önce cezaevinde bakıcılar ya da gardiyanlar tarafından kaldırıldığı sırada yere düşürülerek kırıldığını hatırlatan Yıldırım, “Balta Limanı Hastanesi ameliyatı cezaevi koşulları nedeniyle yapamayacağını söylüyor. Ameliyatı yapan ilk doktor ise ameliyatın gerçekleştirmesi gerektiğini söylüyor. Ama buna rağmen serbest bırakılmıyor. Yaptığımız tüm başvurular sonuçsuz kalıyor. Kardeşim de diğer tutuklular da adeta ölüme terk edilmiş durumdalar” diye konuştu. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ