Mardin Roj

Hasta tutuklu HDP Mardin eski İl Eşbaşkanı Aslan’dan haber var

Hasta tutuklu HDP Mardin eski İl Eşbaşkanı Aslan’dan haber var
  • 23 Aralık 2021
Diyarbakır 4 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevinde olan hasta tutuklu Ali Aslan, 4 kişiye bir çocuğun doyacağı kadar yemek verildiğini ve haklarını kullanma konusunda baskı altında olduklarını aktardı.  
Diyarbakır 4 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevinde tutulan HDP Mardin eski İl Eşbaşkanı Ali Aslan, ailesiyle yaptığı görüşmede yaşadıkları hak ihlallerini aktardı. Şeker ve yüksek tansiyon hastası olan Aslan, cezaevinde aç bırakıldıklarını belirterek, “Birçok gün yemek vermiyorlar. 4 kişiye verdikleri yemek 6 yaşındaki bir çocuğu doyurmayacak kadar az. Geceleri bazen aç yatıyoruz. Kendi paramızla kantinden bir şey istediğimiz zaman ise, yarısını veriyorlar. Hakkımızın bu olduğunu söylüyorlar” diye belirtti.
Aralık 2019’da tutuklanarak, konulduğu Mardin E Tipi Kapalı Cezaevinden 9 ay önce Diyarbakır’a istedği dışında sevk edilen Aslan, taleplerine rağmen siyasi tutukluların olduğu bloklara sevk edilmediklerini kaydetti. Aslan, cezaevinde zor şartlar altında tutulduklarını ifade ederek, “Burada baskı altında tutuluyoruz” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ