Hasta tutuklu Gürdal cezası ertelendikten 13 gün sonra yaşamını yitirdi

Hasta tutuklu Gürdal cezası ertelendikten 13 gün sonra yaşamını yitirdi
  • 10 Aralık 2022 10:18

Cezaevine girdikten sonra akciğer kanserine yakalanan ve hastanede 19 gün boyunca kelepçeli bir şekilde tedavi edilen Tahir Gürdal, cezası ertelendikten 13 gün sonra yaşamını yitirdi.

 

Cezaevine girdikten sonra akciğer kanserine yakalanan ve Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde günlerce kelepçeli bir şekilde tedavi edilen Tahir Gürdal (53) cezası ertelendikten 13 gün sonra yaşamını yitirdi.

 

Mezopotamya Ajansı (MA), 21 Kasım Pazartesi günü “Kanser hastası 19 gündür hastanede kelepçeli tutuluyor” başlığıyla servis ettiği haber sonrası kelepçeleri sökülen Gürdal’ın cezası 6 ay ertelenmişti.

 

Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinde yaklaşık 10 yıldır tutuklu olan ağır hasta Gürdal (53), tedavi edilmek üzere Diyarbakır 1 No’lu Yüksek Güvenlikli Cezaevine sevk edilmişti. Gürdal, günlerce kelepçeli tedavi gördüğü hastanede 28 Kasım Pazartesi günü cezası ertelenerek serbest bırakıldı.

 

‘EN FAZLA 20 GÜN YAŞAR’

 

Gürdal tedavi gördüğü sırada ajansımıza konuşan oğlu Birhat Gürdal, “Babamın daha önce herhangi bir hastalığı yoktu, cezaevine girdikten sonra hastalandı.  Cezaevleri koşulları mahkumlara uygun değil. Cezaevine yeniden gönderilirse en fazla 15-20 gün yaşar” demişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ