Mardin Roj

Hasta tutuklu Fevzi Fidan, tek başına hücreye konuldu

Hasta tutuklu Fevzi Fidan, tek başına hücreye konuldu
  • 16 Nisan 2022

Epilepsi hastası ve gözleri yeteri kadar görmeyen hasta tutuklu Fevzi Fidan’ın yaşamını tek başına idame ettirememesine rağmen tek kişilik hücreye konulduğunu söyleyen ailesi, duyarlılık çağrısında bulundu.

Epilepsi hastası Fevzi Fidan, 2016’da silahlı bir eyleme katıldığı iddiasıyla Mardin’de tutuklanıp, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Elazığ 2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Fidan, epilepsi hastalığının yanı sıra sırtında kist ve azalan görme yetisiyle mücadele ediyor. Sık sık epilepsi nöbeti geçiren Fidan, geçen aya kadar birlikte kaldığı arkadaşlarının yardımıyla ayakta kalabiliyordu. Hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından Fidan tek kişilik hücreye konuldu.
TEK BAŞINA KALAMIYOR 
Anne ve babası yıllar önce PKK’ye katılan Fidan’ın tek görüşçüsü nenesi ve vasisi Rahime Fidan da sağlık sorunları ve uzak mesafeden dolayı görüşüne gidemiyor. Fevzi’nin cezaevinde yaşadığı sorunlara dikkati çeken Rahime Fidan, torununun durumunun iyi olmadığını söyledi. Fevzi’nin 3 defa koronavirüs (Kovid-19) salgınına yakalandığını belirten Rahime Fidan, rahatsızlığı dolayısıyla Fidan’ın koğuşuna birinin verilmesini talep etti. Bugüne kadar Fidan’ın koğuşunda arkadaşları olması sebebiyle ayakta durabildiğini aktaran Rahime Fidan, torununun ihtiyaçlarını karşılayamayacak ve tek başına hücrede kalamayacak durumda olduğunu söyledi.
GÖRÜŞE GİDEMİYOR
Yaptıkları son telefon görüşmesinde Fidan’ın tutuklulara sahip çıkılması çağrısında bulunduğunu anlatan Rahime Fidan, “Cezaevine bir heyetin gitmesini ve tutukluların durumunun iyi olmadığını söyledi” dedi. Kendisinin ve eşinin sağlık sorunlarından dolayı cezaevine gidemediklerini dile getiren Rahime Fidan, “Yakın bir cezaevine, Mardin’e ya da Diyarbakır’a getirselerdi en azından gidebilirdim” diye konuştu. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ