Mardin Roj

HAK-PAR’dan istifa eden 60 kişi HDP’ye geçti

HAK-PAR’dan istifa eden 60 kişi HDP’ye geçti
  • 25 Nisan 2022 16:22 | Son Güncellenme: 12 Mayıs 2022 11:51
Mardin’de HAK-PAR’dan istifa eden 60 kişi, baskı ve saldırılar ile kapatma girişimlerine karşı HDP’ye geçti. 
Haber: Çetin Kurşun
Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Mardin il ve ilçe örgütleri, toplu istifa ederek Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) geçti. HAK-PAR Mardin İl Başkanı Vahap Ertaş ile HAK-PAR ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu 60 kişi, HDP’de törenle karşılandı.
Törende konuşan HDP Mardin İl Eşbaşkanı Salih Kuday, HDP’nin hem Kürtlerin hem de Türkiye’deki diğer halkların partisi olduğunu belirterek, atılan adımın Kürt halkı için önemli bir adım olduğunu söyledi.
HDP Mardin İl Eşbaşkanı Perihan Ağaoğlu, Federe Kürdistan Bölgesi’ne yönelik saldırılara dikkat çekerek, AKP ve MHP iktidarının yönetememe krizinin bedelini halklara ödetmeye çalıştığını ifade etti. Ağaoğlu, “İktidar 2023’e kadar kendisini götürebilme çabasıyla bütün gücüyle bizlere saldırmaktadır” dedi. HDP’nin herkesin çatısı olduğunu dile getiren Ağaoğlu, HDP’ye katılımların özgürlük ve demokrasi mücadelesi ile Kürt halkının ulusal birliği için önemli olduğunu söyledi.
‘HDP TABELADAN İBARET DEĞİL’
HAK-PAR İl Başkanlığından istifa eden Vahap Ertaş, AKP ve MHP iktidarının HDP’yi kapatmak istemesi ile 6 muhalefet partisinin bir masa etrafında toplanmasıyla Türkiye’nin sorunlarının çözülemeyeceğini belirterek, “HDP’yi kapatmak isteyen AKP-MHP iktidarı, HDP’nin bir tabeladan ibaret olmadığını çok iyi bilmelidir” dedi. HDP’nin Türkiye sorunlarının çözümünde alternatif olduğunu ifade eden Ertaş, HDP’nin kapatılamayacağını söyledi.
Açıklamaların ardından HDP’ye katılanlara sırasıyla rozetler takıldı. Program “Bijî yekitiya Kurdan” sloganı ve alkışlarla sona erdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ