Gözaltındaki hamile kadına temiz su verilmiyor

Gözaltındaki hamile kadına temiz su verilmiyor
  • 12 Ocak 2021 16:31 | Son Güncellenme: 12 Ocak 2021 16:32
Mardin’de gözaltına alınanlardan 8 kişi Jandarmadaki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, halen gözaltında tutulan 14 kişi arasında olan 3 aylık hamile Arjin Gevcan’a talebine rağmen temiz su verilmediği belirtildi. 
Mardin’in Dargeçit ilçesinde Jandarma bölgesinde dün yapılan ev baskınlarında “örgüte yardım ettikleri” iddiasıyla gözaltına alınan 22 kişiden 8’i Jandarma tarafından ifadeleri alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Soruşturmanın iki ayrı savcı tarafından iki ayrı dosya şeklinde yürütüldüğü öğrenilirken, gözaltında tutulmaya devam eden 14 kişiden 13’ünün yaşlarının 50 ve üzeri olduğu öğrenildi. Biri 74 biri de 65 yaşında iki kadının yanı sıra 3 aylık hamile bir kadın da gözaltında tutulmaya devam ediyor.
‘TEMİZ SU VERİLMİYOR’
Gözaltında tutulan yurttaşlar kendilerine temiz su verilmediğini belirtirken, Jandarmanın çeşme suyunu dayattığın aktardı. Üç aylık hamile olan Arjin Gevcan da tüm taleplerine rağmen kendisine temiz su verilmediğini, lavaboların kirli olduğunu ve temizlik malzemesinin verilmediği aktardı. Gözaltında tutulanların Koronavirüs (Kovid-19) riskine bir arada tutuluyor. (MA)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ