Gözaltındaki eşbaşkanlardan mesaj

Gözaltındaki eşbaşkanlardan mesaj
  • 16 Kasım 2019 18:02 | Son Güncellenme: 16 Kasım 2019 18:03

Yerlerine kayyum atanan gözaltındaki HDP’li Mazıdağı, Savur ve Derik Belediye eşbaşkanları, avukatlarıyla yaptıkları görüşmede, “Operasyonun kayyum için yapıldığını biliyoruz” mesajı verdi.

Mardin’de dün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve yerlerine kayyum atanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Savur Belediye Eşbaşkanı Gülistan Öncü, Derik Belediye Eşbaşkanı Mülkiye Esmez ve Mazıdağı Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın ile belediye personelleri avukatlarıyla görüştü.

Avukatlar, “Örgüt adına eylem ve faaliyette bulunma şüphesi” ile gözaltına alındıkları kaydedilen eşbaşkanların durumlarının iyi olduğunu aktardı. Eşbaşkanların yaşananları “antidemokratik” olarak değerlendirdiğini dile getiren avukatlar, “Eşbaşkanlar ‘operasyonun kayyum için yapıldığını biliyoruz’ dedi. Durumları gayet iyiydi. Yaşananların farkında olduklarını söylediler. Kendilerinin halkın iradesi ile seçildiklerini ve halkın iradesinin gasp edildiğini söyleyerek, kendilerine yöneltilen suçlamaların hepsinin uydurma gerekçelerle üretildiğini ifade ettiler” diye aktardı. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ